אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות עובדי תעשיות העלית: קווליטסט פרסמה מודעת דרושים לעובדים צעירים בלבד צילום: אוראל כהן

התאחדות עובדי תעשיות העלית: קווליטסט פרסמה מודעת דרושים לעובדים צעירים בלבד

במודעה שפרסמה החברה מצויין כי משרת מנהל פרוייקטים היא למועמדים צעירים, דבר שלדברי ההתאחדות מעלה חשד לעבירה על חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה. החברה: הכוונה היא לאנשים חסרי ניסיון

26.01.2010, 14:57 | מיקי פלד

התאחדות עובדי תעשיות העילית פנו היום (ג') לבית בדיקות התוכנה קווליטסט בדרישה להפסיק פרסום מודעה ממנה עולה חשד לאפליה על-בסיס גיל.

במכתב למנכ"ל החברה, טלי שם-טוב, כותב בצלאל גרינברג, יו"ר ההתאחדות, כי מודעה בשם החברה שהתפרסמה באתר ג'וב נט מזמינה מועמדים צעירים בלבד למשרת מנהל פרוייקט. לדברי גרינברג, מודעה זו הינה חלק מתופעה רחבה יותר בענף הייטק, בה ישנה אפליה על-בסיס גיל כנגד עובדים ותיקים.

שם-טוב אמרה ל"כלכליסט", כי "ציינו שאנחנו מחפשים מנהל פרוייקט חסר ניסיון בתחילת דרכו ובעל פוטנציאל. קווליטסט לא מפלה בין עובדים, לא מבחינת גיל, לא אוכלוסיות שונות ולא בשום צורה אחרת. העובדים שלנו נשפטים רק על-סמך כישוריהם וצרכי החברה".

גרינברג אמר עוד, כי "אפליית עובדים על כל גווניה, ועל בסיס גיל בפרט, פוגעת באיכות ובמצויינות של תעשיות העילית. לא יעלה על הדעת שעובדים מיומנים, מוכשרים ומנוסים לא יהיו רלוונטיים לתפקידים שונים רק בשל מחשבות מוטעות, כי הם "מבוגרים" ולכן לא יוכלו לעשות עבודתם נאמנה. העבירה הגסה של החברות השונות על חוק שוויון ההזדמנויות מקומם והגיע הזמן שיתחילו לשלם מחיר בגין רמיסת החוק. מודעת הדרושים שפורסמה תחת השם של קווליטסט הועברה אלינו על ידי עובדת שחשה כי מודעה זו פוגעת בה והיא אכן מעלה חשד של אפלייה על בסיס גיל.

"לכן החליטה ההתאחדות לשלוח לקווליטסט התראה בנושא ולבחון את מודעת הדרושים שלהם בשיתוף עם אגף האכיפה במשרד התמ"ת. ההתאחדות תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה למיגור תופעות פוגעניות אלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
חברות אאוטסורסינג
שלום קווליטסט לא שונה מחברות אאוטסורסינג אחרות בשוק. החברה אינה מייצרת מוצר וכל רווח שלה נובע מעלות העובד שלה מול מחיר השירות שנותן הלקוח עבור אותו עובד. אל תשכחו שברווח זה הם גם אמורים להחזיק משרדים פקידים עובדים ומנהלים שעולים כסף. אף אחד לא מכריח אנשים לעבוד בחברות אאוטסורסינג, אתה חותם על חוזה כשאתה יודע מה השכר והתנאים. הסכם עבודה עם כל חברה אינו הסכם עבודה לכל החיים, תמיד ניתן דרך משא ומתן לשדרג את החוזה במידה ואתה חושב שמגיע לך ותמיד תוכל להשתמש בצד של התפטרות. (צריך לתת התרעה של 30 יום "הודעה מוקדמת"). כיום רוב חברות המחשבים מעדיפות להשתמש בשירות האאוטסורסינג בתחום ה-QA מכמה סיבות כאשר החשוב ביותר זה חיסכון בעלויות, חלקם עושים זאת כאשר יש בעיות תקן ועובדי אאוטסורסינג לא נחשב כתקן. שיהיה בהצלחה לכל מחפשי העבודה.
AL  |  17.07.10
18.
קואליטסט היא שוברת את המחירים בשוק ומזלזלת במקצוע כדי להגדיל את הרווח
לידיעתכם מי שמנהל את המברה לא טלי אלא אלי מרגולין, הם מנסים לשבור את המחירים בשוק ומוכנים לקבל אנשים לא מנוסים כדי להגדיל את הרווחיות שלהם ע"ח אנשים שמנסים למצוא עבודה ולהתפרנס , לצערי המחלקה לשוויון הזדמנויות לא עשתה וגם לא תעשה הרבה למען העובדים היא מטטא את הבעיה , מנסיוני הם משכו את הזמן להגשת תביעות נגד המעסיקים ולבסוף נאמר לי "לצערנו מכוון שעברה שנה לכן עפ"י לא ניתן לתביע את המעסיק על האפליה" יש לדעת השוק העבודה מתנהל עפ"י קשרים במיוחד בפרויקטים בטחוניים. צריך לחזק את הארגון בראשות בצלאל גם אם הוא בחיתוליו כי רק ככה העובדים יכולים לשמור על זכויותיהם, חלק מהתגובות הנ"ל הם דווקה של מעסיקים שמנסים לזלזל בארגון ולמנוע מעובדים להצטרף אליו . אני ממליץ לעובדים לץמוך בארגון כי זו התקקוה שלהם לשמור על הרמה המקצועית וגם על השכר , לצערי הסתדרות העובדים לא מעניין אותה עובדי ההי טק כי הם לא לוחמניים ויעדיפו את המשכורות הגבוהות במקום להצטרף לארגון , מה גם מפחדים מהמעסיק . אני מקווה שההתאחדות תמשיך לגלות את העוולות שנעשות לעובדים בענף ההי טק
kaza , ת"א  |  14.02.10
17.
עבדתי בקווליטסט והם לא נתנו לי לחפש עבודה במקום אחר!
אני חייב לציין שאכן זה חשבון שיהיו חברות שמכניסות עובדים חסרי נסיון לשוק העבודה,אבל: אני לא מבין למה קווליטסט מנצלת את העובדה שהעובד צעיר וללא נסיון ונותנת לו משכורת הנמוכה פי2 ממה שהיא מקבל על העובד מהמעביד, אם העובד כל כך "זול" למה המעביד מוכן לשלם עליו סכומים גבוהים כל כך (וכן אני יודע שיש כאן אלמנט של תנאים סוציאלים וכו' שהמעביד לא רוצה לשלם אבל עדיין). והקודה השנייה היא שקווליטסט לא רוצה שעובדיה יחפשו עבודה אחרת בזמן שהם עובדים בקווליטסט, המקרה קרה לי כאשר ראיתי לנכון לעזוב את קווליטסט משום ששילמו לי משכורת נמוכה בכ-30% מהמקובל למשרה, אז פניתי לכל מיני חברות כ"א וגם לראנר,וקו"ח הגיעו גם לקווליטסט, כמובן שזה לא היה סוד שאני רוצה לעזוב וגם ציינתי זאת בפני המעביד,אבל קווליטסט ממש לא אהבו זאת ותוך כשעתיים מאז שליחת הקו"ח קיבלתי טלפון עם אולטימטומים ועם יחס משפיל בסגנון של "מי אתה בכלל...איך אתה הולך ומחפש בחוץ...לקווליטסט יש הרבה משרות אחרות אתה חייב קודם לנסות בפנים...". אני לא התרגשתי מהאולטימטומים של טלי (לא המנכ"ל) ותוך שבועיים שלושה מצאתי מקום עם הרבה יותר עניין, יחס טוב יותר ומשכורת הוגנת!
צעיר בלי חיים ונסיון , מרכז  |  12.02.10
15.
בצלאל גרינברג - גם אתה צעיר . פרשנות: כלומר חסר נסיון.
בצלאל טועה ומטעה. הקים את הארגון שלו, שברמת העקרון כוונתו טובה אבל עדיין "צעיר" מאד וחסר נסיון להבחין בין עיקר לטפל. זו חוכמה קטנה להיטפל לכותרת. גם חכמים קטנים יודעים לחשוב אחרי מעשה. חבל שבצלאל מתדמה לפוליטיקאים רדודים שמקשקשים הרבה. מנציג עובדים אנו מצפים שיבדוק חזור ובדוק היטב היטב לפני שהוא תוקף מעביד כזה או אחר. נאהב או לא, המעביד הוא חלק אינטגרלי וחשוב בשוק העבודה ולא כדאי לשבור מייד את הענף עליו יושבים מאות ואלפים של עובדים בתחום. אני הייתי רוצה לראות את בצלאל מתפתח להיות נציג עובדים מתוכחם ויעיל ולא צווחן שמנסה לתפוס כותרות. בצלאל - נא ראה זאת כבקורת בונה להמשך דרכך. ויישר כח על הדאגה לעובד.
לקוח מרוצה  |  27.01.10
לכל התגובות