אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סייפנט תסגור את פעילות הייצור שלה בישראל

סייפנט תסגור את פעילות הייצור שלה בישראל

מפעל התקני האבטחה בקריית גת, שהוקם עוד בימי אלדין, יימכר לגוף חיצוני. עדיין לא ידוע מה יעלה בגורלם של עשרות עובדיו. מנכ"ל סייפנט: מטרת המהלך היא לשמור על יתרון תחרותי בעולם

26.01.2010, 16:52 | אסף גלעד

חברת אבטחת המידע סייפנט (SafeNet), לשעבר אלדין, הודיעה אתמול (ג') על כוונתה למכור את פעילות הייצור שלה בקריית גת לקבלן משנה. מכירת המפעל, המעסיק כמה עשרות עובדים, תושלם עד חודש יולי השנה. ייתכן שחלק מהעובדים ימשיכו להיות מועסקים על ידי הרוכשת, שככל הנראה תהיה חברה ישראלית.

במקביל, הכריזה סייפנט על כוונתה להגדיל את פעילות הפיתוח שלה, אך לא פירטה כמה מהנדסים בכוונתה לגייס. החברה מעסיקה כיום בישראל יותר מ-200 עובדים.

"על מנת לשמור על יתרון תחרותי בעולם, יש להעביר את פעילות הייצור שלנו לגורמים חיצוניים", הסביר את המהלך מנכ"ל סייפנט מארק פלויד. "על בסיס בחינת האפשרויות המקומיות, יוחלט אם פעילות הייצור תועבר לגורמים חיצוניים בישראל או במקום אחר". עם זאת, הוסיף פלויד, צוותי הפיתוח הישראליים של סייפנט ימשיכו להוביל פעילויות  גלובליות, בהן צוותי אימות המשתמשים (Authentication) וניהול רישוי תוכנות (SRM).

חברת אלדין נרכשה בחודש מרץ 2009 על ידי וקטור קפיטל, קרן השקעות פרטית מסן פרנסיסקו, ואוחדה תחת הנהלה אחת עם חברת סייפנט. שווי הרכישה עמד אז על כ-160 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
דבר המתרגם
מכתבי כלכליסט הייתי מצפה ליותר מציטוט רשמי של בליל מילים שלא אומרות שום דבר ומכוונות להעביר מסר של פיטורים לטובת גידול עתידי במצבת כוח האדם. יש פה היסטוריה של לוקשים שמאכילים אתכם בכירי סייפנט. ועכשיו לתירגום: "לאחר שרכשנו את אלדין בהשתלטות עויינת. אחת הבודדות והמעניינות שנעשו אי פעם בארץ, סגרנו דיל עם שלושה גמדי לילה מרושעים, שעשו בשבילנו את העבודה מבפנים, כל זאת תמורת בונוס "מיזוג" של מליון וחצי דולר לכל גמד. קיצצנו את מצבת כוח האדם ב40% , פיזרנו הבטחות רבות לגידילה עתידית כאשר בפועל פיתוח טכנולוגי מעניין לנו את הת...(השלם את החסר), מצאנו עיתונאים שיאמינו לשטויות שאנחנו מפזרים לפני כל סבב פיטורים, העכרנו לחלוטין את אווירת העבודה באלדין , ודאגנו לרילוקיישן לקומץ ספור של חסרי יכולת שבתמורה הגישו לנו תוכניות לקיצוצים נוספים. עכשיו החלטנו להיפטר משלושים עובדים נוספים בקרית גת כי פשוט החלטנו להעביר את הייצור לסין. אבל אל תדאגו אוטוטו אנחנו נפרסם שנדאג למפוטרים עם פיצויים מוגדלים. להגיד זה לא עולה כסף.... ואצלי עולה שאלה מעניינת....אלדין קיבלה בשנים האחרונות לא מעט כסף מהמדינה דרך ניצול יעיל ונכון של הטבות ומענקים ... האם המדינה\המדען הראשי אינם יכולים למצוא טענות ראויות ולדרוש חלק מהכסף חזרה?
המתרגם , תל-אביב  |  27.01.10