אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת שניידמן מתכננת למחוק את ישיר איי.די.איי מהמסחר בבורסה צילום: יובל חן

משפחת שניידמן מתכננת למחוק את ישיר איי.די.איי מהמסחר בבורסה

לפי שעה מתכננים בחברה עסקת החלפת מניות עם חברת ביטוח ישיר המחזיקה 85% ממניות ישיר. דורון שניידמן: "המטרה היא לפשט ולייעל את מבנה החברה"

07.02.2010, 10:27 | רחלי בינדמן

ביטוח ישיר תנסה שוב למחוק את חברת הבת ישיר איי.די.איימן המסחר וזאת באמצעות הצעת רכש לבעלי מניות המיעוט המחזיקים 15% מן החברה. בתמורה לרכישת אחזקותיהם של בעלי מניות המיעוט, מציעה ביטוח ישיר מניות של ביטוח ישיר, הציבורית אף היא.  

לטענת קבוצת צור שמירשבשליטת משפחת שניידמן, המחזיקה בביטוח ישיר ובחברות הבנות, מטרת המהלך היא לפשט ולייעל את מבנה הקבוצה ולחסוך בעלויות. לביטוח ישיר אין פעילות למעט אחזקתה במניות ישיר איי.די.איי שמרכזת את פעילות הביטוח של הקבוצה ושולטת בחברת הנדל"ן אדגרוכן בבית ההשקעות ישיר.

ביטוח ישיר מוחזקת ב-67% על ידי צור שאף שוקלת להיעזר בהערכות שווי על מנת לקבוע את שווי התמורה במניות. 

דורון שניידמן מסר כי "עם השינויים העסקיים והארגוניים שעברה הקבוצה בשנה האחרונה אנו רואים במהלך המתגבש צעד נוסף שנועד בעיקר לייעול ופישוט מבנה הקבוצה תוך כדי הגדלת הסחורה הצפה בצורה משמעותית. ככל שהמהלך יצא אל הפועל והצעת הרכש תתקבל במלואה, צפוי יהיה הדבר להגדיל את היעילות התפעולית ולשפר את מוטת השליטה בכל פעילויות בקבוצה, תוך כדי השגת חסכון בעלויות ואנו מאמינים כי הצעד יטיב עם שתי החברות. יחד עם זאת, המהלך עודנו נבחן וטרם נתקבלה החלטה סופית בעניין ויחס החליפין ומבנה ההצעה טרם נקבעו".

תגיות