אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרפורמה בשידורי הטלוויזיה תקועה צילום: shatterstock

הרפורמה בשידורי הטלוויזיה תקועה

חברי הכנסת נחמן שי וכרמל שאמה פתחו שוב לדיון את הסעיפים הנוגעים להגנה על ערוצים חדשים בטלוויזיה והפקת שידורי חדשות

09.02.2010, 10:07 | מיכל תוסייה כהן

חברי ועדת הכלכלה בכנסת אינם מצליחים לקדם את הרפורמה בשוק הטלוויזיה. אף שאישרו כבר שני סעיפים ברפורמה, הנוגעים להגנה על ערוצים חדשים בטלוויזיה המסחרית והפקת שידורי חדשות, חברי הכנסת כרמל שאמה ונחמן שי פתחו אותם לדיון מחדש בהליך הנקרא "רביזיה".

כמו כן, ועדת הכלכלה הורתה למשרדי הממשלה לבחון מחדש את מחויבויות התוכן של החוק החדש, מחשש שיפחית במאות מיליוני שקלים את ההשקעה בהפקות מקור. משרד האוצר, משרד התקשורת ומשרד המשפטים ידונו מחדש במתן ההקלות.

לפי הרפורמה בשוק הטלוויזיה, ב־2012 יעברו כל ערוצי הטלוויזיה המסחריים משיטת הזיכיונות לשיטת הרישיונות. שינוי זה יאפשר לעוד שחקנים לפתוח ערוץ מסחרי בארץ, והרפורמה מציעה הקלות מרחיקות לכת בהשקעה בתוכן כדי לעודד זאת. לפי תנאי הזיכיון, כל זכיינית מחויבת היום לשלם כ־100 מיליון שקל עבור השקעה בתוכן. לעומת זאת, לפי תנאי הרישיון יעמוד הסכום על 50 מיליון שקל בלבד.

לטענת מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה, הערוץ המסחרי החדש ישקיע אף הוא בהפקות מקור, ובכך ישמור על אותה רמת השקעה כמו בשנים קודמות. "הרפורמה בשידורים הכרחית לייצור אופק תרבותי וכלכלי, ולהבטיח את העקרונות של פלורליזם תקשורתי והשקעה בהפקות מקור", אמר סמירה. ח"כ שי התנגד להקלות וביקש להביאן לדיון מחדש. "אף אחד לא מבטיח שיהיה ערוץ מסחרי שלישי בשנים הקרובות, ובטוח שלא רביעי", אמר, "לכן כפי שהחוק היום, ההשקעה בהפקות מקור תיפגע בלי שיהיה מי שיאזן אותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות