אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גורדון בראון: הבנקים יחזירו לציבור כל פני מכספי החילוץ צילום: בלומברג

גורדון בראון: הבנקים יחזירו לציבור כל פני מכספי החילוץ

ראש ממשלת בריטניה: "ההגינות מחייבת שאותם מוסדות שתרמו למיתון ועכשיו מרוויחים הודות לתמיכת משלמי המיסים יחזירו משהו לחברה"

14.02.2010, 10:50 | בלומברג

ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון אמר כי בכוונתו להבטיח כי "כל פני ופני" מכספי משלמי המיסים שנועדו לחילוץ הבנקים ישולמו חזרה, זאת לקראת הכרזות החברות הפיננסיות לגבי גובה הבונוסים ששילמו בסוף 2009.

"אני בטוח שאתם חולקים איתי את הזעם שאני חש כלפי חלק מהבנקים", אמר בראון. "ההגינות מחייבת שאותם מוסדות שתרמו למיתון ועכשיו מרוויחים הודות לתמיכת משלמי המיסים יחזירו משהו לחברה".

בראון ציין, כי הוא יפעל נגד חברות שנמנעות מתשלום מיסים, ובכוונתו לנהל השבוע שיחות עם המועצה האירופית על מנת להגיע להסכם לגבי גובה המס שיוטל על הבנקים.

"עד הסנט האחרון"

הממשלה מנסה להגביר את סמכויות הפיקוח שלה על הבונוסים שמחולקים לבנקאים, בעיקר בשל הזעם הציבורי נגד חילוץ התעשייה הפיננסית בזמן המשבר. רויאל בנק אוף סקוטלנד, ש-84% ממנו נמצא כיום בבעלות ממשלתית, וברקליס, שאומנם לא קיבל סיוע ישיר מהממשלה, צפויים להכריז בשבועות הקרובים מה גובה הבונוסים שיחולקו לעובדים.

הערותיו של בראון מזכירות דברים דומים שאמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה לפני חודשיים לבנקים הגדולים במדינה: "אני נחוש להחזיר למשלמם המיסים האמריקאי את הכסף עד הסנט האחרון".

תגיות