אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזיר חזיר: 100 מיליון שקל שהוקצו לשפעת החזירים - לא נוצלו צילום: בלובמרג

חזיר חזיר: 100 מיליון שקל שהוקצו לשפעת החזירים - לא נוצלו

הממשלה השיתה על משרדיה קיצוץ רוחבי של מאות מיליוני שקלים לטובת מימון המלחמה בשפעת החזירים. כעת מדווח משרד הבריאות כי חלק מהקיצוץ בוצע לחינם. משרד הבריאות: העודפים יוחזרו למשרד רה"מ

17.02.2010, 15:36 | תומר אביטל

סגן שר הבריאות חשף היום (ד') בכנסת, כי המדינה כלל לא ניצלה את כל הכספים שהקצתה לטובת המלחמה בשפעת החזירים.  הנושא נידון היום במליאת הכנסת לאחר שח"כ אדטו הציגה שאילתה לסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בנושא "תקציב התמודדות עם מגפת השפעת העולמית", וביקשה ממנו לפרט את ניצול התקציב.

לפני כשלושה חודשים השיתה הממשלה קיצוץ רוחבי רחב בסך מאות מיליוני שקלים על משרדי הממשלה בכדי לממן את החיסונים נגד שפעת החזירים. כעת מתברר כי חלק מהקיצוץ היה לחינם ומספר סעיפים שתוקצבו בכדי להכין את הקרקע לחיסונים כלל לא מומשו.

יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, צילום: עטא עוויסאת יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות | צילום: עטא עוויסאת יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, צילום: עטא עוויסאת

מתוך סעיף הקמת מעבדות חדשות ותגבור המעבדות הקיימות, לדוגמה, שתוקצב בסך 24 מיליון שקל, נוצלו רק 5 מיליון שקל. בסעיף הצטיידות בתרופות נוספות לטיפול בשפעת בסך 34 מיליון שקל נשאר עודף של 4 מיליון שקל, ולמרות ניצול 13 מיליון שקל להסברה ופרסום נותר עודף של 6 מיליון שקל. כמו כן נודע ש-2 מיליון חיסונים בשווי 70 מיליון שקלים שנרכשו ולא נוצלו יוחזרו ליצרניות.

אדטו: כמעט 5 מיליון חיסונים במחסנים

ח"כ ד"ר רחל אדטו (קדימה) שביוזמתה נחשפו הנתונים ציינה, כי התקציב השנתי של סעיף ההסברה ופרסום במשרד הבריאות עומד על מיליון שקל בלבד.

מלבד האמור מעלה, עלה מתשובת סגן השר כי מעבר לשני מיליון החיסונים שיוחזרו, עד כה התחסנו רק כ-600 אלף אזרחים למרות כל מאמצי ההסברה.

ח"כ אדטו אמרה היום, כי "תשובתו של סגן שר הבריאות מעידה פעם נוספת כי החלטתו של רה"מ להקציב 450 מיליון שקל לנושא היתה פזיזה. תקציבי תוכניות חשובות במשרדים חברתיים קוצצו למימון מטרה זו ללא הצדקה. מעבר לנתונים שהציג סגן השר, יש לזכור כי למרות החזרת 2 מיליון חיסונים, במחסני משרד הבריאות עדיין 4.9 מילוני חיסונים כאבן שאין לה הופכין".

לאור העובדה כי בוצע קיצוץ רחבי מתקציבי משרדים אחרים, השיב סגן השר כי העודפים יוחזרו למשרד רה"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות