אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן מכרה בניין משרדים בלונדון תמורת 75 מיליון שקל צילום: יובל חן

אלקטרה נדל"ן מכרה בניין משרדים בלונדון תמורת 75 מיליון שקל

השווי של הבניין כ-100 מיליון שקל, חלקה של החברה עומד על 75%. תזרים המזומנים שינבע לחברה יסתכם ב-21 מיליון שקל; החברה לא תרשום רווח הון מהמכירה

01.03.2010, 10:45 | שהם לוי ודותן לוי

אלקטרה נדל"ן, בניהולו של שלמה שרף, דיווחה היום כי מכרה את אחזקותיה (75%) בבניין משרדים בלונדון לפי שווי של כ-100.2 מיליון שקל  או כ-17.1 מיליון ליש"ט, המשקף תשואה של כ-5% על שכר הדירה המשולם כיום בנכס.

חלקה של אלקטרה נדל"ן עמד על 75%. החברה הכירה בעבר ברווח הון לאור עליית ערך הנכס הנכס כאשר שיערכה אותו בדו"חותיה על פי כללי ה-IFRS. עסקת המכירה צפויה להסתיים עד לסוף החודש.

העסקה תניב לאלקטרה נדל"ן תזרים מזומנים, ברוטו, לפני מיסים ולאחר החזר הלוואה והוצאות עסקה, בסך של כ-21.1 מיליון שקל, או כ-3.6 מיליון ליש"ט.

הבניין הנמכר מושכר במלואו למשטרת לונדון ומשתרע על שטח של כ-2,400 מ"ר. הבניין נרכש בדצמבר 1998 על-ידי חברה בת זרה של אלקטרה נדל"ן.

שלמה שרף, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, אמר היום: "הנכס הנמכר הניב לנו לאורך שנים תזרים מזומנים יציב וגבוה, ואלקטרה נדל"ן אף נהנתה מהשבחת הערך שנוצרה בנכס במהלך השנים".

"עתה, לאחר 12 שנה במהלכן החזקנו בנכס, אנו מנצלים הזדמנות לממשו בתשואה של כ-5% תוך יצירת עודף תזרימי נאה לחברה. תמורת המימוש יחד עם התמורה מהנפקת האג"חים שהשלמנו לאחרונה משפרות את הגמישות הפיננסית של החברה, ומאפשרות לנו לפעול גם לאיתור נכסים אטרקטיביים חדשים, במקביל לאפשרויות שאנו בוחנים לממש נכסים נוספים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם", הוסיף שרף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות