אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'לביה לכל דורש: האופנה מוסלמית כובשת את אירופה צילום: בלומברג

ג'לביה לכל דורש: האופנה מוסלמית כובשת את אירופה

לפי האקדמיה הצרפתית לאופנה בדובאי, תעשיית האופנה האסלאמית מגלגלת כ-96 מיליארד דולר בשנה ברחבי העולם

01.03.2010, 23:44 | דורון פסקין
האקדמיה הצרפתית לאופנה בדובאי פרסמה השבוע נתונים ולפיהם תעשיית האופנה האסלאמית בעולם מגלגלת כ-96 מיליארד דולרים בשנה. נתון זה מתבסס על תחשיב שכמחצית מהמוסלמים בעולם (1.6 מיליארד נפש) מוציאים בכל שנה סכום של כ-120 דולרים על "בגדים צנועים" בהתאם לרוח האיסלאם.

בנוסף, לקוחות במדינות לא אסלאמיות ובראשן צרפת ובריטניה נהנים מכוח קנייה גדול יותר ומוציאים בממוצע כ-600 דולרים על פריטי אופנה אסלאמיים. בבריטניה יש כ-1.5 מיליון מוסלמים ולכן ההערכה היא כי שוק האופנה האסלאמי שם מגלגל בין 90 ל-150 מיליון דולרים בשנה. האוכלוסייה המוסלמית במדינות האיחוד האירופית המונה כיום כ-16 מיליון נפש מהווה פוטנציאל שוק של בין 900 מיליון ל-1.5 מיליארד דולרים בשנה, כך לפי האקדמיה לאופנה בדובאי.

בשנים האחרונות ניכרת עלייה בביקוש למוצרי הלבשה אסלאמיים ויותר בתי אופנה עולמיים מגלים בהם עניין. במדינת איחוד האמירויות למשל ניתן למצוא עבאיות במחיר שנע בין 1,500 ל-10,000 דולרים. חלקן מעוצבות על ידי בתי אופנה עולמיים ותמורת סכום של 6,000 דולר לפחות הם ממתגים את המוצר על פי שם הרוכש.

"אנו רואים את ההשפעה של הסגנון הערבי על הרחוב האירופי, דבר המצביע על פוטנציאל הצמיחה של נישה זו", הצהירה תמרה הוסטל, מייסדת האקדמיה לאופנה בדובאי.

יצוין כי בשנה שעברה נערכה לראשונה תצוגת האופנה הערבית באירופה. האירוע תחת השם "שבוע האופנה הערבי" התקיים במלון צמרת בלונדון באירוע הוצגו היצירות האחרונות של חמישה מעצבים ערביים והוא משך אליו כ-400 אורחים ובהם סלבריטאים, קנייני אופנה ומעצבים זרים.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

תגיות