אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריאל לנדאו יקבל 80 אלף שקל בחודש מביטוח ישיר צילום: יובל חן

אריאל לנדאו יקבל 80 אלף שקל בחודש מביטוח ישיר

אריאל לנדאו יקבל עבור תפקידו כסגן יו"ר מיטב מטעם ביטוח ישיר שבשליטת משפחת שניידמן גם אופציות בשווי 2.2 מיליון שקל במיטב

02.03.2010, 08:49 | רחלי בינדמן

ביטוח ישיר מבקשת מבעלי המניות שלה לאשר לאריאל לנדאו תשלום של 80 אלף שקל בחודש בתוספת מע"מ, עבור כהונתו כסגן יו"ר בית ההשקעות מיטב מטעמה. בית ההשקעות ישיר בבעלות ביטוח ישיר, שבו כיהן לנדאו כיו"ר, מוזג לאחרונה לתוך מיטב.

כמו כן, בכוונת ביטוח ישיר, שבשליטת משפחת שניידמן, להעניק ללנדאו אופציות לרכוש מניות של בית ההשקעות הממוזג והפרטי בהיקף של עד 1.4% ממניותיו. מדובר באופציות ששוויין ההוגן עומד על כ־2.2 מיליון שקל, שנקבע על בסיס הערכת שווי שניתנה לבית ההשקעות הממוזג וקבעה לו תג מחיר של 729 מיליון שקל.

מניות בית ההשקעות הממוזג אינן נסחרות, ולכן, עד שיונפק בית ההשקעות בבורסה שמורה ללנדאו הזכות לממש את האופציות לא באמצעות המרה למניות בלבד, אלא גם בדרך של מימוש פאנטום; כלומר, לנדאו יהיה זכאי לקבל עבור כל אופציה את ההפרש בין שווי מניית מיטב במועד המימוש לבין מחיר המימוש של האופציה, העומד על 5.36 שקלים. שווי המניה הנוכחי הוערך על ידי מעריכי שווי ב־3.6 שקלים.

לצד התשלום החודשי והאופציות תוכל ביטוח ישיר להעניק ללנדאו לפי שיקול דעתה גם מענק שנתי בגובה התשלום החודשי, שיוכפל עד פי 12. דירקטוריון ביטוח ישיר סבור כי תנאי ההתקשרות שלעיל הולמים בהתחשב בכך שלנדאו כיהן עד לאחרונה כיו"ר פעיל של ישיר בית השקעות טרם מיזוגו, מאז 2005, וכהונתו זו הופסקה רק בשל המיזוג. לנדאו זכאי לשכר נוסף מכוח היותו דירקטור בביטוח ישיר ודירקטור בחברה הנכדה איי.די.איי.

תגיות