אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיתה ברוניצקי: "אני מבינה את האכזבה בשוק מהתחזיות שלנו אבל לא מסכימה איתה" צילום: בועז אופנהיים

דיתה ברוניצקי: "אני מבינה את האכזבה בשוק מהתחזיות שלנו אבל לא מסכימה איתה"

מנכ"ל אורמת תעשיות בראיון ראשון מאז הדו"חות של אורמת טכנולוגיות: "היתה לנו שנה יוצאת דופן ב-2009 - ואנחנו עשויים לעבור להפסד רק ברבעון הראשון. אני מקווה שהשוק יהיה מספיק בוגר ומבין". בהתייחסות נדירה למאבק השליטה מול גזית אומרת ברוניצקי: "הדבר הנכון מבחינתנו היה לשמר את השליטה באורמת תעשיות, גם אם מחיר המנייה הושפע לשלילה בטווח הקצר"

03.03.2010, 13:59 | נעמה סיקולר

בשבוע האחרון מצאה את עצמה יהודית (דיתה) ברוניצקי, מנכ"ל אורמת תעשיות במצב מבלבל. אורמת טכנולוגיותשבשליטת משפחתה ובניהולה הציגה תוצאות מצוינות לשנת 2009, חריגות במרבית הפרמטרים, אולם רבים בשוק בחרו להתמקד דווקא בחולשה היחסית שצפויה להציג החברה בשנה הנכנסת.

בראיון ל"כלכליסט" התייחסה הבוקר (ד') ברוניצקי לראשונה מאז פרסום הדו"חות השנתיים של אורמת טכנולוגיות לתגובת השוק שדחפה מטה את המנייה ולהורדת ההמלצה  שספגה אורמת טכנולוגיות ממספר גופים המסקרים אותה.

"אני מבינה את האכזבה אבל לא מסכימה איתה. בחברה מהסוג שלנו שעוסקת בתשתיות אסור להסתכל לא רבעון קדימה ואפילו לא שנה קדימה. זה המוטו שלנו ואני לא רוצה שזה יהפך למנטרה, אבל אין ברירה אחרת ואנחנו מנסים להסביר את זה כל הזמן, לפעמים אנחנו מצליחים יותר ולפעמים פחות", אומרת דיתה ברוניצקי בראיון ראשון מאז ההפתעה שניכרה בפני המשקיעים אחרי פרסום הדו"חות השנתיים של החברה.

"שנת 2009 היתה יוצאת דופן בעיקר הודות למגזר המוצרים ולכן התוצאות של 2010 יהיו נמוכות יותר. ברבעון הראשון אולי אפילו יהיה הפסד יחד עם זאת ביחס ל-2008 כן נציג גידול. צריך להסתכל על התשתיות שלנו שמבטיחות צמיחה הרבה שנים קדימה. הבעיה שחברות ציבוריות מסתכלות תמיד רבעון קדימה, יחד עם זאת, אצלנו זה פחות רלוונטי וכל שנותר לנו הוא לקוות שהשוק יהיה מספיק מבין ובוגר".

"נכון שהורידו לנו המלצות אבל מתוך שישה עשר בנקים שמכסים אותנו, חמישה בלבד הורידו לנו המלצה ורק אחד העביר אותנו להמלצת מכירה והחברה זכתה גם לשבחים רבים בסקירות האנליסטים, אז גם צריך פרופורציות", מסבירה ברוניצקי כשהיא מנסה לתת למשקיעים את ההשקפה שלה מבפנים על הנעשה באורמת טכנולוגיות.

באחת ההתבטאויות הנדירות מתייחסת ברוניצקי למאבק השליטה מול גזית של חיים כצמן ודורי סגל שהגיעו במהלך 2008 לאחזקה של 19.4% בחברה ולאחרונה החלו לממש מניות. בזמנו הגיבה משפחת ברוניצקי בחריפות למה שנתפס כניסיון השתלטות ורכשו נתח גדול ממניות אורמת.

"רכישת גזית לא השפיעה עלינו"

"רכישת מניות אורמת תעשיות על ידי גזית לא השפיעה על החברה ולא גזלה משאבים ניהוליים. היא כן השפיעה על המשפחה שלקחה הלוואה גדולה מאוד כדי לקנות מניות. עשינו את זה כי היה לנו חשוב לשמר את השליטה בחברה. מבחינתנו זה היה הדבר הנכון לעשות - גם במחיר של הלוואה גדולה. לא היה לנו ספק שכתוצאה מהמהלך, בטווח הקצר מחיר המנייה יירד והיינו מוכנים לזה. אני מאמינה שבטווח הארוך מחיר המנייה יעלה ולא בגלל ספקולציה, אלא בגלל הפעילות האמיתית והיציבות של אורמת תעשיות".

מה את חושבת על מימוש המניות על ידי גזית וכיצד את מתייחסת לטענות בשוק שקיימים יחסים רעועים ביניכם?

"אנחנו מכבדים את כל בעלי המניות שלנו וגם אל בעלי השליטה בגזית אנחנו לא מתייחסים בצורה אחרת. יש הידברות בדיוק ברמה שגם הם היו רוצים שתהיה. ובעניין מימוש המניות אנחנו לא מסתכלים על מה גזית עושה".

בדיעבד את סבורה שההחלטה למנות את בנך, יורם ברוניצקי למנכ"ל אורמת טכנולוגיות ולא להביא מנכ"ל חיצוני היתה נכונה? האם לא יכול להיות שהיא פגעה ביכולת ההסברה שלכם את פועלכם?

"אני לא חושבת שיש לנו ממש בעיה של הסברה, ובכל מקרה את קשרי המשקיעים שלנו אני עושה הרבה יותר מיורם, כך שגם אם יש משהו זה לא יכול להיזקף לחובתו. יורם הוא מועמד ראוי ועם כל הכבוד השאלה היא מי ינהל את החברה טוב ולפי זה צריך לבחור מנכ"ל, לא על פי שיקולים אחרים".

לא מתרגשת מהתביעות

לדברי ברוניצקי היא גם לא מתרגשת מהפרסומים על התארגנות של משרד עורכי דין אמריקאי להגשת תביעה נגד החברה בשם בעלי מניות לאחר שזו נדרשה על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית לתקן לאחור את דוחותיה "הדיווחים על התביעה לא מטרידים אותנו.

"ארה"ב היא מדינה עם תרבות עם תרבות מאוד ארוכה של תביעות ואין כל וודאות שאכן תוגש תביעה שכזו. ניהלנו משא ומתן ארוך עם רשות ניירות ערך מכיוון שאין כללים חשבונאיים ספציפיים לנושא הגיאותרמי. יכולנו להמשיך להתווכח, אבל הרגשנו שזה לא יהיה נכון אז החלטנו לתקן, ההשפעה כולה היא בשיעור של 7% מהרווח הנקי בשנים 2008-2009", אומרת ברוניצקי. 

הראיון המלא יתפרסם מחר ב"כלכליסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אורמת
יהודית ויהודה ברוניצקי הם כנראה אנשים נפלאים ואכן בנו חברה לתפארת אך זה נגמר . בערך כל שנה יש איזה פאשלה מסוג זה או אחר-חייבים מיזוג או TAKEOVER ע"י כוחים חדשים אחרת הנכדים שלהם יהיו מאוכזבים. ה"ה ברוניצקי כבר בני 70 והחברה נראית כבדה וזקנה---חייבים שינוי גדול כי לבעלי המניות אין סיבה להחזיק במניות אלה--ולזכור רוב מניות ההברה בידי הציבור. המשפחה מחזיקה ב 35% בלבד והמוסדיים איננם מתענינים בכלל. מה עוד ספק אם הדוידנדים אפילו משרתים את ההלוואה שלקחה המשפחה. משפחת ברוניצקי, למען שם הטוב שלכם(המצוין ובצדק) ולמען הנכדים ובעלי המניות מקרב הציבור ,תקבלו את ההחלטה הדרושה!
מייק , צפון  |  04.03.10