אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ טיבי: "חברי הכנסת הרוסים הם שליחים של לבייב" צילום: עטא עוויסאת

ח"כ טיבי: "חברי הכנסת הרוסים הם שליחים של לבייב"

בסוף דיון סוער בהצעת חוק לפטור את ערוץ 9 מתשלום דמי מעבר, הוחלט להעביר את ההצעה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת. ח"כ טיבי אשר התנגד להצעה האשים את חברי הכנסת הרוסיים ב"מאפייה"

03.03.2010, 17:54 | מיכל תוסייה כהן

וועדת הכלכלה בשיתוף וועדת העלייה והקליטה קיימה היום (ד') דיון בעניין הצעת החוק לפטור את ערוץ 9 מתשלום דמי מעבר, העומדים על מיליוני שקלים לשנה, לחברות הכבלים והלוויין.

בסוף הדיון הוחלט כי ההצעה תעבור לקריאה שנייה ושלישית בכנסת. זאת על אף התנגדות משרד התקשורת, חברות הכבלים והלוויין ואף חבר הכנסת אחמד טיבי, קרא לחברי הכנסת הרוסיים "שליחים של לבייב" ואמר שיש להם 'מאפיה'.

חברי הכנסת רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) וזאב אלקין (ליכוד), שהגישו את הצעת החוק, טענו בפני הוועדה כי ההצעה באה לתקן אפליה של ערוץ 9 מול ערוצים 1, 2, ו-10.

לטענתם ערוץ 9 וערוץ 24 נאלצים לשלם מדי שנה מיליוני שקלים על המעבר לשימוש בתשתיות דיגיטאליות של חברות התקשורת yes וו- HOTכאשר ערוץ 2, 10 ו-1 לא משלמים דבר.

עם זאת הצעת החוק שעברה מתייחסת לפטור מדמי מעבר רק לערוץ 9, ועל כן עו"ד דנה נויפלד ממשרד המשפטים התנגדה למהלך, ואמרה כי "הצעת החוק הזו היא כמו פטור לאחד מדיירי בניין, שמודיע כי הוא לא מעוניין לשלם ועד-בית".

"זהו ניסיון לשבור חוזה של ערוץ 9 עם HOT באמצעות חקיקה". אמר יורם מוקדי, סמנכ"ל הרגולציה של HOT. מנכ"ל yes, רון איילון, הוסיף וטען כי "הדיון מביש. ישנה התערבות של חברי כנסת למען חברה פרטית שאינה מעוניינת לשלם את אשר התחייבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות