אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - עזריאלי מרפד את ילדיו: יקבלו 15% ממניות הקבוצה צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט" - עזריאלי מרפד את ילדיו: יקבלו 15% ממניות הקבוצה

כל אחד מארבעת הילדים יקבל 15% ממניות נדב קנדה, שמחזיקה בקבוצת עזריאלי. שווי המניות: 1.2 מיליארד שקל. עזריאלי ואשתו, שימשיכו להחזיק ב־40% הנותרים, יחזיקו בכל זכויות ההצבעה

08.03.2010, 07:11 | גולן חזני

מפת האחזקות של משפחת עזריאלי בקבוצה שבבעלותה נחשפת לקראת הנפקתה בבורסה בת"א בחודש מאי הקרוב.

ל"כלכליסט" נודע כי לאחר הנפקתה של קבוצת עזריאלי יקבל כל אחד מארבעת ילדיו של המיליארדר הקנדי דוד עזריאלי 15% ממניות החברה הפרטית המחזיקה בקבוצה, נדב קנדה. עזריאלי עצמו ואשתו סטפני ימשיכו להחזיק ב־40% הנותרים. עם זאת, משיחות ראשונות שערכו ראשי הקבוצה עם החתמים עולה כי ילדיו של עזריאלי יקבלו זכויות בהון בלבד ולא זכויות הצבעה.

 , צילום: ישראל הדרי צילום: ישראל הדרי  , צילום: ישראל הדרי

 

ללא זכויות הצבעה

 

הנפקתה של קבוצת עזריאלי, פרי מיזוגן של שתי החברות־הבנות קנית השלום השקעות וקנית ניהול השקעות ומימון, אמורה להתבצע לפי שווי של 8 מיליארד שקל. ככל הנראה, בהנפקה יגויסו כ־2.5 מיליארד שקל והקבוצה תיכנס ישירות למדד ת"א־25. את ההנפקה אמורים להוביל החתמים לאומי פרטנרס וכלל חיתום.

לפי ההערכות, אחת הסיבות המרכזיות להנפקת הקבוצה היתה הסדרת נושא הירושה בין הצאצאים. לאחר ההנפקה יחזיק כל אחד מארבעת ילדיו של עזריאלי - הבכור רפי (50), והבנות נעמי (47), שרון (43) ודנה (41) - מניות סחירות בחברה־האם, שלפי השווי שייגזר בהנפקתה של הקבוצה עומדות על 1.2 מיליארד שקל (לכל אחד).

מבין ארבעת ילדיו של עזריאלי רק הצעירה דנה מעורבת בעסקי הקבוצה בארץ. דנה עזריאלי משמשת סגנית נשיא הקבוצה, והיא מתגוררת בישראל.

האחות הגדולה נעמי, המחזיקה בדוקטורט בתחום כלכלה היסטורית ומדעי החברה מאוקספורד, מרצה באוניברסיטה ומנהלת את עסקי הקבוצה בקנדה. האחות האמצעית שרון היא זמרת אופרה בינלאומית ואף הופיעה בארץ עם התזמורת הקאמרית.

לרכוש חברת ביטוח

 

קבוצת עזריאלי פועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ. בין אחזקותיה נמנים 12 קניונים שונים ברחבי הארץ, לצד אחזקה של 4.9% ממניות בנק לאומי ו־20% מחברת האשראי לאומי קארד. כמו כן, הקבוצה מחזיקה בשליטה בחברות הבורסאיות גרנית הכרמל, הפועלת בתחומי האנרגיה ואיכות הסביבה וכן בחברות סונול, טמבור, סופרגז וחברת האנרגיה GES. הונה העצמי של הקבוצה עומד על כ־7.5 מיליארד שקל.

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", בכספי ההנפקה מתכוון עזריאלי לרכוש את השליטה בחברת ביטוח גדולה וכבר קיים שיחות עם חברת ג'נרלי לרכישת השליטה בחברת הביטוח מגדל. השיחות הוקפאו לקראת ההנפקה וצפויות להתחדש בעקבותיה.

ככל הנראה, עזריאלי יוותר על תוכניותיו להיכנס לגרעין השליטה של בנק לאומי בשל המגבלות הרגולטוריות הכרוכות במהלך כזה.

הקבוצה סירבה להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות