אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון לנדאו: "מעכשיו אעשה רק סרטי תלת ממד" צילום: עמית שעל

ג'ון לנדאו: "מעכשיו אעשה רק סרטי תלת ממד"

מפיק הסרט אווטאר במסיבת עיתונאים: "עשינו את הסרט כדי לדבר עם ההמונים ולא כדי לספק 6,000 איש מהתעשיה"

14.03.2010, 13:48 | מאיר אורבך

"ג'ים קמרון אמר לי מיד לאחר טקס האוסקר שבפעם הבאה נצטרך לעבוד קשה יותר לאחר שעבדנו כשנתיים במשך 7 ימים בשבוע לרוב 16 שעות ביום. בתשובה לשאלתי על תחושתיו לאחר טקס האוסקר שבו קיבלה גרושתו את כל הפרסים החושבים והשאירה מעט מאוד לאווטאר", כך אמר היום ג'ון לנדאו, מפיק הסרט אווטאר, במסיבת עיתנואים במסגרת כנס שיווק רב-ערוצי של מטריקס בשיתוף "כלכליסט".

"הרגשתי מצויין אחרי טקס האוסקר. עשינו את הסרט כדי לדבר עם ההמונים ולא כדי לספק 6,000 איש מהתעשיה. העובדה שהיינו מועמדים היתה הפתעה בפני עצמה והעובדה שלקחתי את שני הילדים שלי לטקס והם היו איתי שם עם כל האנשים האלה היתה חוויה", אמר לנדאו . "אתה נותן קרדיט גדול מידי לאקדמיה בכך שאתה חושב מה הם חושבים. לא כולם מקבלים באהבה את ההצלחה של אווטאר ורבים מהם מקנאים לה".

ג'ון לנדאו: "עשיית סרט דומה לתהליך פיתוח תוכנה" מפיק הסרט זוכה האוסקר אווטאר אמר בכנס של חברת מטריקס המתקיים היום בשיתוף עם "כלכליסט": "כמפיק אני חייב להאמין שאני יכול לבצע את הבלתי אפשרי". הכנס מועבר בשידור חי באתר "כלכליסט" ענת ציפקין, 2 תגובותלכתבה המלאה
האם האמנת שהכנסות הסרט יהיו כאלה?

"כאשר חשבנו על הפוטנציאל של הסרט חשבנו שהוא יכול להיות משהו בסגנון ההצלחה של שר הטבעות או סרט אחר באתו סגנון. לא שיערנו לרגע שאנחנו ניצור סרט שיעבור את טיטאניק ולא סתם יעבור אותו אלא יכפיל אותו בהכנסותיו.

בהקרנה הראשונה הרשמית הזמנו גם את הצוות שלנו וגם את סטיבן ספילברג ואת ארנולד שוורצנגר. ספילברג שהוא ההשראה שלי ושל ג'ימס קמרון אמר לנו שזו היתה חווית הקולנוע הטובה ביותר שלו מאז 1977 אז יצא לאקרנים מלחמת הכובעים. שוורצנגר, מושל קליפורניה וכוכב סרטי שליחות קטלנית לא אמר כלום לאחר הסרט אבל יום לאחר מכן התקשר ואמר שהוא היה כל כך המום מהעוצמה של הסרט שהוא לא יכול להגיב".

כאשר ג'ון נשאל על המימון לאווטאר הוא מחייך לנוכח ההצלחה העצומה של הסרט.

"היה מאוד לא קל לשכנע את האולפנים לממן סרט שלא נעשה בעבר משהו דומה לו ובמיוחד סרט שבמרכזו יש אנשים כחולים עם זנב. אבל עשינו איתם תהליך ארוך של משא ומתן וכמעט עברנו לאולפנים אחרים".

האם אתם מתכננים אווטאר 2?

לנדאו נראה נלהב לרעיון של סרט המשך לאווטאר. "אנחנו חייבים למצא את הסיפור הנכון כדי לעשות סרט המשך. ג'ים קמרון עשה כבר סרטי המשך יותר טובים מהראשונים אנחנו מקווים שאם נעשה המשך הוא יהיה כזה".

מה היתה התגובה הראשונה שלך לתסריט של אווטאר?

"התגובה הראשונה שלי לתסריט שראיתי ב-1995 היתה התלהבות עצומה אבל מצד שני עלתה בי מייד המחשבה שאין סיכוי שנצליח להרים סרט כזה".

האם תעשה עוד סרטים דו ממדיים?

"האם אני אעשה סרטים בשחור לבן ולא צבעוניים. ברור שלא. וזו גם הסיבה שאעשה רק סרטי תלת ממד. אם אני יכול ליצור סרט תלת ממד איכותי למה שאעשה סרט בדו ממד. גם סרטים קטנים שיש בהם הרבה סצינות אינטימיות הם סרטים שחשוב לעשות אותם בתלת ממד. אני זוכר סצינה מהסרט "תנאים של חיבה" שאם היתה מצולמת כיום בתלת ממד היתה חזקה בהרבה ממה שהיתה אז. באווטאר בסצינה שבו ג'ייק נזרק מהעץ והיא סצינה מאוד רגשית תחושת התלת ממד מעצימה מאוד את הרגע".

האם אתם עובדים על פרוייקטים חדשים?

"זה השבוע הראשון שבו לא דיברנו על אווטאר אנחנו מדברים על הרבה סרטים חדשים כיום. אחד מהם סרט שמבוסס על תסריט יפני וסרט נוסף על נושא של צניחה חופשית ועוד".

האם בתי הקולנוע ייעלמו מהעולם?

"אני רואה בתי קולנוע לנצח. יש משהו מאוד מיוחד בחוויה המשותפת של לראות סרט ביחד. בקומדיה צוחקים הרבה יותר בקרב קהל וטרגדיה עצובה יותר אצל קהל רחב. בתי הקולנוע לא ייעלמו לעולם. הייתי שמח לצלם כאן סרט בישראל באחת ההזדמנויות בעתיד".

כאשר מתייחס ג'ון לנדאו לשיווק של הסרט הוא יודע שחלק מסוד הצלחת הסרט טמון בו.

"התחלנו לדבר על האולפנים מאוד מוקדם כדי לאפשר להם להתחיל להפיק משחקי וידאו ולהכין קמפיינים פרסומים ועוד. אבל מה שהדהים אותנו בעיקר היתה התגובה המהירה של הקהל. השתמשנו בכל הכלים הטכנולוגיים ובכל הפלטפורמות הקיימות: טטויטר, פייסבוק וכל דרך אחרת והצלחנו לא רק להגיע למודעות של הקהל אלא אף יצרנו עניין וסקרנות רבה אצל הקהל שהיה צמא לעוד מידע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות