אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יד מפטרת ויד מתגמלת: בכירי קומברס יקבלו בונוסים על ביצועי 2009

יד מפטרת ויד מתגמלת: בכירי קומברס יקבלו בונוסים על ביצועי 2009

דירקטוריון החברה החליט להעניק מענק של 275 אלף דולר לסטפאן סווד, סגן נשיא ומנהל הכספים הראשי של החברה. דרור בין, סגן נשיא המכירות הגלובליות של החברה יזכה למענק של 80 אלף דולר

16.03.2010, 11:49 | שניר הנדלר
בצל הפיטורים הנרחבים  שהחלה לבצע קומברס טכנולוג'יבחודש האחרון בכיריה זכו השבוע לבונוסים נאים על ביצועיהם בשנה האחרונה.

דירקטוריון החברה החליט להעניק מענק של 275 אלף דולר לסטפאן סווד, סגן נשיא ומנהל הכספים הראשי של החברה. דרור בין סגן נשיא המכירות הגלובליות של החברה יזכה למענק של 80 אלף דולר. ואילו גבריאל מצליח, סגן נשיא בכיר למוצרים ותפעול יזכה למענק של 65 אלף דולר.

בנוסף למענקים במזומן שקיבלו סטפאן סווד וגבריאל מצליח הם יזכו לקבל גם בונוסים במניות. גם כאן סווד יהיה המרוויח הגדול ויקבל 150 אלף ממניות החברה ואילו גבריאל מצליח יקבל 90 אלף ממניות החברה. שווי המענק על פי מחיר הנעילה במסחר במניה ביום שישי האחרון בוול סטריט עומד על 1.4 מיליון דולר, ו-813.6 אלף דולר בהתאמה. את המניות יקבלו השניים אחת לשנה בשלוש מנות.

בחודש שעבר חשף "כלכליסט" כי הנהלת החברה החלה לזמן מאות עובדי קומברס בעולם בהם גם עובדים בסניף הישראלי לשימועים במסגרת הליך הפיטורים הנרחב שמבצעת החברה ובמהלכו מתכננת קומברס שבניהולו של אנדרי דהן לקצץ את מצבת כוח האדם בחברה בכ-5%, כ-250 עובדים.

קומברס העריכה בתחילת השנה  כי הכנסותיה בשנה הפיסקלית שמסתיימת ב-31 בינואר 2010 יעמדו על 800-750 מיליון דולר בהשוואה להכנסות של 960 מיליון דולר שהסתיימה בסוף ינואר 2009.

הבכירים הסכימו לקצץ בשכר

חרב הקיצוצים הגיע גם לקצה הפירמידה ושמונת חברי ההנהלה הבכירים שלה הסכימו לקצץ בשכרם. במקביל שניים ממנהליה הבכירים של החברה - סגן הנשיא למכירות אורבן גילסטרום וסגן הנשיא למשאבי אנוש לנס מיאמוטו שסיימו את עבודתם וחברו לשאר מפוטרי קומברס – 250 במספר.

במחצית הראשונה של 2010 נאלץ דהן לוותר על 20% ממשכורתו השנתית (ברוטו), שמסתכמת במיליון דולר. שאר חברי ההנהלה הבכירה - סמנכ"ל הכספים סטיבן סוואד, סגן הנשיא למכירות דרור בין, סגן הנשיא למוצרים ותפעול גבי מצליח, סגן הנשיא לשירותים האווארד וולף, היועץ המשפטי שפאלי שאח, סגנית הנשיא לפעילות עסקית לורן רייט וסמנכ"ל השיווק ג'ון באניאן – הסכימו לקצץ 10% משכרם. כך למשל, יצטמצם בתקופה זו שכרו השנתי (ברוטו) של סוואד מ-625 אלף דולר ל-562 אלף דולר. אך הבונוס שקיבל השבוע – 275 אלף דולר, גבוה ב- 212 אלף דולר מהכסף עליו נאלץ לוותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
קניליזם של חברות
מדהים לראות איך מגיע מנכ"ל חדש לחברה. מביא עימו את צאן מראיתו וכולם יושבים על הקופה של החברה ואוכלים אותה ללא כל בושה. לצערי ולמרות שזה מקום העבודה שלי, אני חושב שהמסר למשקיעים הוא אחד. לא להשקיע בחברה הזאת ולתת לה לקרוס (גם כאשר תחזור למסחר)!!! רק זה יהווה מסר ברור לכל המנהלים הקניבליסטיים שככה הורסים ולא משקמים חברה. מה שיפה בכל הסיפור הזה הוא שעוד חודש או חודשיים מר גבי מצליח יארגן פגישת עידכון רבעונית ויספר לנו שצריך לעבוד קשה ושהוא רוצה לראות אנשים חדורי מוטיבציה כדי שחברה תצא מהבוץ ותצליח. אנחנו נקשיב יפה, נהנהן בראש ונעשה פרצוף של רעל בעיניים. בתום הישיבה, נחזור לחדר ונמשיך לעבוד בהתאם ליחס האמיתי שאנחנו מקבלים. אין שעות נוספות, עבודה מהבית הוא השקעה שהיא מעבר למה שמקבלים. כמו שביבי אמר יתנו, יקבלו. לא יתנו, לא יקבלו!
בונתיים עובד  |  19.03.10
35.
דאהן - למה המשקפיים? להדמות לאמריקאים?
הרי מי אתה וממה קורצת כולנו יודעים,המשקפיים נועדו להסתיר את פרצופך האמיתי? הפכתם חברה מצליחה ומשגשגת שכולם התגאו לעבוד בה,לחברה מגעילה שמנהליה מתנכרים לעובדיהם,וכל מי שיכול לועג וחובט בעובדיה. אין לכם טיפת בושה?ממתי חברה שמפסידה ומפטרת עובדים,מתגמלת את מנהליה? מה קרה? הכשלון הפך ליתום שאין לו אבות?האמת ברורה לכל מי שמביט עליך ומנהליך,אתם האבות של כשלון החברה.
ישראלי  |  19.03.10
לכל התגובות