אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גורדון בראון: הרשת היא "החשמל של הדור הדיגיטלי" צילום: בלומברג

גורדון בראון: הרשת היא "החשמל של הדור הדיגיטלי"

ראש ממשלת בריטניה הבטיח להרחיב משמעותית את הגישה לפס הרחב בבריטניה - ולבנות דף רשת לכל אזרח, שבו יוכל לקבל מידע על השירותים הממשלתיים להם הוא נזקק

22.03.2010, 14:52 | יוסי גורביץ
גם באירופה שואפים לחבר את כולם לפס רחב: גורדון בראון, ראש ממשלת בריטניה, הגדיר בנאום שנשא היום את הרשת כ"החשמל של הדור הדיגיטלי", שהגישה אליו אמורה להיות "פתוחה לכולם, לא רק לחלק מהאוכלוסיה". בראון התחייב כי ממשלתו, שעומדת בפני בחירות בחודש יוני, תספק פס רחב מהיר בכל בית בבריטניה עד שנת 2020.

בראון. הגישה לרשת צריכה להיות פתוחה לכולם, לא רק לחלק מהאוכלוסיה, צילום: בלומברג בראון. הגישה לרשת צריכה להיות פתוחה לכולם, לא רק לחלק מהאוכלוסיה | צילום: בלומברג בראון. הגישה לרשת צריכה להיות פתוחה לכולם, לא רק לחלק מהאוכלוסיה, צילום: בלומברג

כמו כן, התחייב בראון להקים אתר רשת ממשלתי כללי - mygov - שיותאם אישית לכל אזרח. האזרחים יקבלו קוד גישה ייחודי, ויוכלו לקבל שירותים ממשלתיים באמצעות האתר, שיותאמו לצרכיו של כל אזרח. האתר אמור לאפשר לאנשים לקבל את הפנסיות והתשלומים המגיעים להם, להירשם לבית הספר, לחפש עבודות, לקבוע תור אצל רופא ולשלם מיסים - הכל באופן מקוון. בראון העריך כי האתר יחסוך למשלם המיסים עשרות מיליוני ליש"ט.

לדברי הדיילי טלגרף הבריטי, האתר צפוי להבנות בתוך שלוש שנים ולאפשר לאזרחים גישה "דמויית פייסבוק" לרופאים ולמורים של ילדיהם. בראון קרא לחברות במגזר הפרטי להשתתף ביוזמה, וציין כי מפלגתו מתכוונת להקים מכון לחקר מדע הרשת, בעלות של 30 מיליוני ליש"ט ובהנהלת סר טים ברנרז-לי, שנחשב לממציא הרשת.

תכניתו של בראון נתקלה בהתנגדות ממספר כיוונים. המפלגה השמרנית, שעל פי ההערכות צפויה לנצח בבחירות ביוני, טענה שיש לה תוכנית דומה - אף שהיא התנגדה נחרצות להטלת מס בסך שישה ליש"ט בשנה לבניית תשתית הפס הרחב. האיגודים המקצועיים הבריטיים הביעו חשש מכך ש-mygov יביא לפיטוריהם של עשרות אלפי עובדים סוציאליים ופקידי ממשלה אחרים, וציינו כי המעבר לשירות דיגיטלי בלבד, וסגירתם של משרדי ממשלה ברחבי בריטניה, יקשו משמעותית על חייהם של קשישים, שאינם מורגלים בשימוש ברשת. ארגוני זכויות אדם הצביעו על ההיסטוריה הבעייתית של בריטניה בהגנה על מאגרי נתונים, וטענו כי ריכוז כל המידע באתר אחד צפוי להביא לדליפת מידע ניכרת.

תגיות