אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטויז'ן עותרת לבג"ץ בדרישה למנוע מ-HOT רישיון ספק אינטרנט

נטויז'ן עותרת לבג"ץ בדרישה למנוע מ-HOT רישיון ספק אינטרנט

לטענת נטויז'ן, מתן רישיון ISP ל-HOT מנוגד למסקנות דו"ח גרונאו, וההליך לוקה בפגמים חמורים. מנכ"ל נטויז'ן: החלטה זו תפגע בתחרות ובצרכנים, והיא מהווה הפליה בוטה כלפי שאר הספקיות

28.03.2010, 15:50 | גילעד נס

המאבק בין נטויז'ן ל-HOT מגיע לפסים משפטיים: נטויז'ן הגישה היום (א') עתירה לבג"ץ כנגד משרד התקשורת, שר התקשורת, המועצה לשידורי כבלים ולוויין, ממשלת ישראל ו-HOT עצמה, בטענה כי החלטתו המסתמנת של משרד התקשורת להעניק ל-HOT רישיון ספק אינטרנט (ISP) לוקה בפגמים חמורים.

בעתירה שהוגשה על ידי עו"ד יוסי אשכנזי ממשרד הרצוג פוקס נאמן, טוענת נטויז'ן כי בתוך משרד התקשורת עצמו קיימות מחלקות קשות באשר לאישור מהלך זה, וכי הוא מתבצע בלי להתחשב בהשפעותיו על שוק התקשורת. טענתה המרכזית של נטויז'ן היא כי המשרד פועל בניגוד להמלצות ועדת גרונאו משנת 2008, שלפיהן יש ליישם בישראל "שוק סיטונאי" בתחום התקשורת, שבמסגרתו ידרשו ספקי התשתיות (בזק ו-HOT), לאפשר לחברות נוספות לרכוש מהן מוצרי תקשורת בסיטונאות ולמכור אותם ללקוחות הסופיים.

מתן רישיון אספקת אינטרנט ל-HOT לפני שנוצר שוק שכזה, ובמיוחד מתן האפשרות ל-HOT לספק סלי שירותים הכוללים טלוויזיה, טלפוניה, תשתית אינטרנט ואספקת אינטרנט עומדים בסתירה להמלצות אלו, טוענת החברה. "ועדת גרונאו התריעה כי מתן היתר לשיווק סלי שירותים בטרם כינון שוק סיטונאי עשויה לשמש ככלי אנטי תחרותי מובהק", נכתב בעתירת נטויז'ן.

מנכ"ל נטויז'ן ריצ'רד הנטר אמר היום כי "משרד התקשורת נותן להוט על מגש של כסף רישיון ISP לפני שיש שוק סיטונאי. החלטה זו, ככל שתתקבל קודם ליצירת שוק סיטונאי בישראל, תפגע בתחרות בשוק התקשורת ובצרכנים. מדובר בהחלטה בלתי מתקבלת על הדעת אשר מהווה הפליה בוטה כלפי שאר הספקיות".

הגשת העתירה היום מסמנת שיא בפעילותה של נטויז'ן כנגד מתן אישור אספקת אינטרנט ל-HOT, לאחר שנטויז'ן ומשרד התקשורת ניהלו דין ודברים בחודשים האחרונים בנושא. בין השאר טענה נטויז'ן כי על שר התקשורת להימנע מלעסוק בנושא, כיוון שבת משפחתו נושאת בתפקיד ב-HOT. לכך השיב משרד התקשורת כי השר אינו מנוע פורמלית מלהתערב בנושא, אולם על מנת למנוע מראית עין מנע מעצמו מעורבות בתהליך עצמו, והוא משמש רק כפוסק אחרון למקרה שיתגלעו אי הסכמות בין הגורמים הרלוונטיים במשרד.

ספקיות האינטרנט שאינן חלק מקבוצת תקשורת רשמית - סמייל ונטויז'ן - חוששות כי ספקיות האינטרנט השייכות לקבוצת תקשורת, כלומר בזק בינלאומי ו-HOT טלקום, ינצלו את יכולת השיווק של הקבוצה כולה לצורך גיוס לקוחות, ובכך יטו משמעותית את המצב בשוק אספקת האינטרנט.

נושא השוק הסיטונאי צפוי להיות מיושם רק בעוד כשנה, לאחר שוועדה שעליה הכריז לאחרונה משרד התקשורת תסיים את עבודתה ותמליץ כיצד ניתן ליישם רעיון זה בפועל. הוועדה עצמה טרם החלה את עבודתה, והיא ממתינה לגיבוש סופי של רשימת חבריה, וייתכן כי תחל לפעול מיד לאחר חג הפסח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
נטוויזן הסוף אני גדעתי אותם לפני מספר שנים
ורק לאחר שפשוט שיקרתי ואמרתי שאני עוזב לח"ל רק כך הצלחתי בשעה טובה להיפטר מהם אחת ולתמיד והכי מעניין היה כשהם היתקשרו לאחר כמה שבועות לישאול איך היה נציג שימור הלקוחות אז הבשתי אותם ואת שיטתם ואמרתי להם שפשוט ניפטרתי מהם ללא היסוס וללא חרטה וכמובן שמבחינתי הם חברה חדלת קיום
חיים  |  29.03.10
לכל התגובות