אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ייצוגית נוספת של בעלי מניות נגד אורמת טכנולוגיות צילום: בועז אופנהיים

ייצוגית נוספת של בעלי מניות נגד אורמת טכנולוגיות

זאת לאחר שהודיעה לאחרונה על תיקון לאחור של דוחות 2008 ועל ירידה של 6.2 מיליון דולר ברווח הנקי וכן ועל שינוי שיטת הדיווח לפי דרישת רשות ני"ע האמריקאית

09.04.2010, 10:09 | נעמה סיקולר

שינוי שיטת הדיווח ותיקון הדו"חות לאחור ממשיכים לסבך את אורמת טכנולוגיות. החברה דיווחה היום (ו') כי בעלי מניות הגישו נגדה תביעה ייצוגית בנבדה, ארה"ב. התביעה הוגשה על ידי פירמת עורכי הדין הניו יורקית Bernstein Liebhard LLP.

עם פרסום דוחותיה השנתיים הודיעה אורמת טכנולוגיות, החברה הבת של אורמת תעשיות הנסחרת בבורסה של תל אביב, כי בהתאם לדרישת רשות ניירות ערך בארצות הברית (SEC), היא מתקנת את דו"חותיה לשנת 2008. ה־SEC, לא הסכים עם מתודולוגיית הדיווח של החברה שלא זקפה לדו"ח רווח והפסד את ההוצאות של קידוחים גיאותרמיים שנכשלו. לחברות כמו אורמת, העוסקות בייצור חשמל ממקורות גיאותרמיים, אין תקינה ספציפית שמגדירה את הדיווח בעניין ועל כן נוהל משא ומתן עם רשות ניירות ערך, בסיומו שינתה החברה את שיטת הדיווח ותיקנה את דו"חותיה לאחור. כתוצאה מהתיקון ירד הרווח הנקי של החברה לשנת 2008 ב-6.2 מיליון דולר.

מספר התארגנויות נוספות של משקיעים שראו עצמם כמי שנפגעו מהמהלך לתביעות ייצוגיות דווחו בשבועות האחרונים.

מנכ"ל אורמת תעשיות דיתה ברוניצקי התייחסה לאחרונה בראיון ל"כלכליסט" לעניין ואמרה "ניהלנו משא ומתן ארוך עם רשות ניירות ערך מכיוון שאין כללים חשבונאיים ספציפיים לנושא הגיאותרמי. יכולנו להמשיך להתווכח, אבל הרגשנו שזה לא יהיה נכון אז החלטנו לתקן, ההשפעה כולה היא בשיעור של 7% מהרווח הנקי בשנים 2008-2009".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות