אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירוג של אתר בגוגל יתחשב מעתה גם במהירות טעינתו

הדירוג של אתר בגוגל יתחשב מעתה גם במהירות טעינתו

גוגל הודיעה רשמית על שינוי הפרמטרים במנוע החיפוש שלה, שיעניק מעתה חשיבות ניכרת למהירות הטעינה של עמוד. גוגל הצהירה על המדיניות בנובמבר

11.04.2010, 10:54 | יוסי גורביץ
גוגל הודיעה כי מעתה, משתנה חשוב בהערכת דירוגו של עמוד במנוע החיפוש שלה יהיה מהירות הטעינה של העמוד, ועמודים איטיים יקבלו דירוג נמוך יותר. ההודעה על שינוי המדיניות יצאה שלשום (ו'), והוא מתייחס בינתיים רק לתוצאות החיפוש באנגלית.

בהודעה בבלוג הרשמי שלה - שנחתמה על ידי שני של מהנדסים בכירים, אמית סינגהל ומאט קאטס – אמרה גוגל כי מהירות העמוד מתייחסת למהירות שבה הוא מגיב לבקשות גישה אליו, וכי שינוי המדיניות הוא מיידי.

לדברי גוגל, "האצה של אתרים חשובה לא רק לבעלי האתר, אלא לכל משתמשי הרשת. אתרים מהירים יוצרים משתמשים שמחים, ומהמחקרים הפנימיים שלנו עולה שככל שאתר עולה לאט יותר, אנשים מבלים בו פחות זמן". גוגל אמרה עוד כי מהמחקרים שלה עולה כי אתרים מהירים יותר הם גם אתרים חסכוניים יותר לא רק בזמן אלא בהוצאות תפעול.

ההחלטה עוררה שורה של תלונות מצד מנהלי אתרים, החוששים שאתרים "כבדים", המשתמשים בתמונות או בקוד ג'אווהסקריפט ימצאו עצמם בעמדת נחיתות לעומת אתרים אחרים. גוגל הציעה למשתמשים שורה של כלים למדידת מהירות האתר שלהם, וציינה כי השינוי איננו פתאומי - היא הודיעה על כוונתה בתחום כבר בנובמבר. עוד אמרה גוגל כי מהבדיקות שערכה, שינוי בדירוג האתרים עקב איטיות הוא מנת חלקם של כאחוז אחד בלבד מן האתרים.

יועץ הרשת פיל פיין אמר לרג'יסטר הבריטי כי החלטתה של גוגל משנה משמעותית את תפיסת עיצוב האתרים: "עיצוב רשת כפי שהיה עד כה פשוט מת. השימוש בפלאש הפך לרעל". הוא טוען כי הדבר יביא גם לשינוי בדרישות מצד בעלי האתרים לספקי הרשת שלהם: "גיגהבייטיים חינמיים של אכסון כבר לא יספיקו - הם יידרשו לספק זמן תגובה של שני אלפיות השניה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות