אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": בובליל לא מרפה מזילכה: רכש 5% ממניות קווינקו צילום: אלירן אביטל

בלעדי ל"כלכליסט": בובליל לא מרפה מזילכה: רכש 5% ממניות קווינקו

ל"כלכליסט" נודע כי משה בובליל נהפך לבעל עניין בקווינקו שבשליטת יגאל זילכה, מה שמאפשר לבובליל לכנס אסיפה של בעלי המניות

13.04.2010, 08:44 | גולן חזני

מסלים המאבק בין משה בובליל ליגאל זילכה. ל"כלכליסט" נודע כי בובליל, באמצעות חברות קבוצת קלאב־הוטל שבשליטתו, רכש מניות בחברת קווינקווהפך לבעל עניין בחברה עם אחזקות של יותר מ־5%. זילכה מחזיק ב־64% ממניות קווינקו כשהגופים המוסדיים פסגות הפניקס והראל החזיקו עד אתמול ב־15% נוספים.

 

חוק החברות מאפשר לבעל מניות המחזיק לפחות ב־5% ממניות חברה ציבורית לדרוש זימון אסיפה כללית מיוחדת. מנגנון זה נועד לאפשר לבעל המניות "להשגיח" על פעולות הנהלת חברה־אם זו מתנהלת באופן בעייתי. על פי הערכות עשוי בובליל לעשות שימוש בחוק זה כדי לכנס אסיפה מיוחדת של בעלי המניות של קווינקו. כמו כן, האחזקה מקנה לו אפשרות להתנגד לניסיונות של זילכה בעסקאות בעלי עניין שדורשות רוב מיוחד של שליש לא נגוע.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", לקלאב הוטל טענות נגד יגאל זילכה ונגד החברה־הבת של קווינקו, חברת קווינקו להז'ר אינטרנשיונל(QLI) שבגינן הם נדרשים לשלם יותר מ־50 מיליון דולר פיצוי לחברת אגאסטיה שמוחזקת במשותף בידי QLI וקלאב הוטל.

על פי הטענות, זילכה ו־QLI ביצעו פעולות מאחורי גבה של החברה המשותפת אגאסטיה, "תוך ביצוע קנוניה, הפרת אמונים, הסתרה של מידע וגניבת הזדמנות עסקית". רכישת המניות בקווינקו על ידי בובליל היא עליית מדרגה משמעותית במאבק המתמשך בין השניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות