אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיא השקעות הפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר באווסקו הבריטית צילום: אוראל כהן

תיא השקעות הפכה לבעלת המניות הגדולה ביותר באווסקו הבריטית

אווסקו דחתה בעבר הצעת רכש של תיא השקעות שנקבה בשווי נמוך משמעותית משווי השוק של החברה. תיא השקעות ביצעה רכישות של מניות אווסקו בעיסקאות מחוץ לבורסה

13.04.2010, 10:11 | ענת ציפקין
עמי גניגר, מנכ"ל, יו"ר ובעל השליטה (27%) בתיא השקעות, ממשיך להגדיל אחזקות בחברת אווסקו הבריטית, באמצעות רכישת מניותיה בעסקאות מחוץ לבורסה. מדיווח שהגישה אמש חברת האחזקות לבורסה בתל אביב עולה כי תיא השקעות הגיעה לאחזקה של 29.6% בחברה המדיה הבריטית, זאת לאחר שהגדילה בשלושת החודשים האחרונים את אחזקותיה בה ארבע פעמים ובתמורה כוללת של 3.2 מליון ליש"ט (כ-18.6 מליון שקל), מה שהופך אותה לבעלת המניות הגדולה ביותר באווסקו.

עד עתה לא מסרה תיא השקעות במפורש מהי מטרת הרכישה העקבית, אולם חיזוק לכך שגניגר מבקש להשתלט על אווסקו ניתן לראות בהודעתה של החברה הבריטית מתאריך 22 בפברואר בבורסת ה-AIM בלונדון, ממנה עולה כי בתחילת השנה דחתה הנהלת אווסקו הצעת רכש מלאה למניותיה מצד תיא השקעות. הענין שמגלה גניגר בחברה הבריטית מובן, שכן פעילות אווסקו בתחום התקשורת היא גלובלית, ובתחומים המשיקים לפעילות תיא, הפועלת בארץ בתחומי הפקות טלוויזיה, אינטראקטיב, ווידאו ואינטרנט, ומחזיקה בין היתר באולפני הרצליה.

ב-22 בפברואר דיווחה אווסקו, הנסחרת בלונדון בשווי שוק של כ-15.1 מיליון ליש"ט, כי בתחילת השנה, במועד שאינו מצויין, קיבלה מתיא השקעות הצעת רכש במחיר של 28-35 פני למניה, המשקפת לאווסקו שווי שוק של 7-8.8 מיליון ליש"ט, אולם, דירקטוריון החברה דחה אותה על הסף. "הנהלת אווסקו דחתה את הצעת הרכש מכיוון שהיא אינה משקפת את שוויה האמיתי של החברה, את הפוטנציאל הקיים בעסקיה ואת התוצאות הכספיות עליהן צפויה החברה לדווח בשנת הכספים הנוכחית". הדיווח של אווסקו לבורסה הלונדונית יצא בדיוק באותו יום בו דיווחה תיא השקעות בארץ לראשונה על הפיכתה לבעלת עניין (11.2%) באווסקו.

השליטה באווסקו מתחלקת כיום בין תיא השקעות (26.6%), בעלי עניין שונים (22.8%) וריצ'רד מוריי, סגן נשיא אווסקו, המחזיק ב-18.8% ממניותיה.

אווסקו נוסדה בשנת 1984 והיא נסחרת בלונדון מאז 1988. בנוסף לציוד ומערכות שידור ותשתיות לאולפני טלוויזיה. אווסקו מספקת ציוד נלווה כגון מסכי ענק, תאורה, רמקולים וציוד אחר למסעי הופעות של זמרים מפורסמים בעולם, וציוד אודיו ווידיאו לתערוכות ומסיבות עיתונאים. פריסת פעילותה של אווסקו היא גלובלית, 37% מפעילותה של אווסקו ב-2009 התבצעה בבריטניה, 29% בצפון אמריקה, 10% במזרח התיכון, אפריקה ואסיה, ו-24% נוספים באירופה.  

את 2009 סיכמה אווסקו עם הכנסות בהיקף של 90.2 מיליון ליש"ט, ירידה של 4.8% לעומת 2008, ועם הפסד נקי של 13.7 מליון ליש"ט, בהשוואה לרווח נקי של 5.4 מיליון ליש"ט בשנת 2008. במהלך 2009 ייצרה אווסקו 10.8 מיליון ליש"ט מזומנים מפעילות שוטפת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות