אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג מקימה פאואר סנטר בפרדס חנה

ביג מקימה פאואר סנטר בפרדס חנה

ל"כלכליסט" נודע כי המרכז, שיוקם בשותפות שווה עם חברת מגה אור, ישתרע על 26 דונם בגבול בנימינה. בין הרשתות ששכרו חנויות: שופרסל, רמי לוי, סופר-פארם ומקדונלד'ס. דמי השכירות יהיו כ-70 שקל למ"ר

14.04.2010, 07:01 | שירלי ששון-עזר

רשת מרכזי הקניות ביג ממשיכה להרחיב את פעילותה ברחבי הארץ ותוקעת יתד גם בפרדס חנה־כרכור: אתמול פרסמה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה הודעה בדבר אישורה של תב"ע (תוכנית בניין עיר) שמטרתה שינוי ייעוד הקרקע מקרקע חקלאית לטובת אזור תעסוקה ומסחר. מקורבים לפרויקט מסרו ל"כלכליסט" כי אישור התוכנית מכשיר את הקרקע לפתיחתו של פאואר סנטר על הקרקע.

על פי הדו"חות הכספיים של ביג, מדובר בשטח של כ־26 דונם ברחוב הנדיב, בגבול שבין פרדס חנה לבנימינה, שעליהם יקום פאואר סנטר ובו 10,000 מ"ר מסחרי. ביג מחזיקה ב־50% בפרויקט, וב־50% הנותרים מחזיקה חברת הנדל"ן מגה אור.

בעליה של הקרקע הם משפחת רביד, מתושביה הוותיקים של פרדס חנה. ביג ומגה אור יתקשרו עם משפחת רביד בהסכם שכירות ל־25 שנה, לפי 36 אלף דולר בחודש (כ־40 מיליון שקל לכל התקופה, לפי שערו הנוכחי של הדולר).

בתום 25 השנים יקבלו בעלי הקרקע אופציה להארכת החוזה ל־25 שנים נוספות. אם יחליטו להפסיק את חוזה השכירות, הם ישלמו לביג ומגה אור את סכום ההשקעה בפרויקט. ביג ומגה אור ישקיעו בהקמת הפאואר סנטר כ־35 מיליון שקל.

המרכז המתוכנן (הדמיה). צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור: מעריכים שהמרכז ייפתח בעוד שנה המרכז המתוכנן (הדמיה). צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור: מעריכים שהמרכז ייפתח בעוד שנה המרכז המתוכנן (הדמיה). צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור: מעריכים שהמרכז ייפתח בעוד שנה

צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור, אישר את הפרטים והוסיף כי אישור התוכנית ארך כשבע שנים. לדבריו, לאחר שהתוכנית עברה את שלב ההתנגדויות החלו החברות לשווק את הפרויקט. בין הרשתות שכבר שכרו חנויות נמצאת רשת שיווק השקמה של רמי לוי ששכרה 3,000 מ"ר, וכן הרשתות שופרסל, סופר־פארם ומקדונלד'ס. דמי השכירות יעמדו על כ־70 שקל למ"ר.

נחמיאס מעריך כי היתר הבנייה יתקבל בתוך שלושה חודשים וכי המרכז ייפתח בעוד שנה.

המתחם החדש ייהנה מכוח קנייה בפרדס חנה־כרכור, בבנימינה וביישובים בסביבה. הפאואר סנטר הקרוב ביותר לפרדס חנה ממוקם בכניסה לקיבוץ גן שמואל, ונמצא בבעלות משותפת של הקיבוץ ושל חברת דרבן.

בכנס ביג שנערך בחודש שעבר אמר מנכ"ל החברה, איתן בר-זאב, כי ביג צפויה לפתוח בשנתיים הקרובות מרכזי קניות נוספים בקריית שמונה, בבית שמש, באשקלון, באשדוד ובטייבה, וכן להרחיב את המרכזים הקיימים ביהוד ובקריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות