אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסלנס: "סיכויים גבוהים מאוד שמכתשים אגן תפרסם אזהרת רווח" צילום: סיוון פרג'

אקסלנס: "סיכויים גבוהים מאוד שמכתשים אגן תפרסם אזהרת רווח"

כך אמר ל"כלכליסט" גלעד אלפר מאקסלנס שצופה שנה גרועה למכתשים על רקע האזהרה של סינג'נטה כי תחול ירידת מחירים של הגלייפוסט

15.04.2010, 10:39 | שהם לוי

אחרי הערכות קודרות שפירסמה ניאופארם בנוגע לעונה החקלאית באירופה הכבידו מתחילת השנה על מכתשים אגן, והיום (ה') פרסמה מתחרה אחרת שלה, סינג'נטה, את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2010.

בראיון שהעניק צופה סמנכ"ל הכספים של סינג'נטה, ג'ון רמזי, שוק תחרותי יותר של המוצרים להגנת הצומח, תחום שבו למכתשים אגן יש נגיעה רבה מתוקף היותה יצרנית קוטלי העשבים הגנרית הגדולה בעולם. בנוסף מאמין רמזי כי תחול ירידת מחירים בתחום.

מכירות תכשירי הגנת הצומח של סינג'נטה היוו 80% מהכנסותיה והסתכמו ב-2.5 מיליארד דולר, ירידה של 8%. החברה ציינה שהירידה במכירות נבעה מרמת מחירים נמוכה.

סינג'נטה ראתה לנכון לציין את תנאי מזג האוויר הבעייתיים באירופה ובאוסטרליה וכן את שחיקת המחירים בגלייפוסט (מקור הכנסות משמעותי של מכתשים) לאור מלאים מוגברים באיזור צפון אמריקה.

"זה לא מאוד יפתיע אם אנחנו נראה אזהרת רווח. זה כבר די מגולם במחיר המניה שהרבעון הראשון הוא לא טוב מבחינת החברה", אומר גיל בשן, אנליסט בבית ההשקעות איי.בי.איי.   

 

"הרבעון הראשון של מכתשים אגן באירופה היה מאוד גרוע מבחינת מכתשים, הרבעון השני נראה יותר טוב כי מזג האוויר משתפר ואז אפשר לעשות משהו. זה גם מה שסינג'נטה אומרת. הרבעון הראשון של השנה היה כל כך גרוע וכל כך חלש כך שגם אם הרבעון השני של השנה יהיה טוב ממנו, אז לא מדובר בדבר מעודד במיוחד", מציין גלעד אלפר, אנליסט באקסלנס.

"במחצית השנייה למכתשים עלולות להיות בעיות גדולות מאוד אחרי שהמחצית הראשונה לא הייתה טובה בכלל. המשמעות היא שכל שנת 2010 צפויה להיות גרועה מאוד מבחינת מכתשים. מה שכן ברור זה שתהיה חולשה במכירות - אם יהיה רווח נקי הוא יהיה צנוע", מוסיף אלפר.

"מבחינת מכתשים אגן תוצאות מכירותיה של סינג'נטה מחזקות את הערכותינו כי אין לקוות לגדולות ונצורות ברבעון הראשון של השנה. בנימה חיובית ניתן לציין את השיפור במזג האוויר ברבעון השני המקטין את הסיכון בהפיכת הבור (שממנו צריכה להיחלץ יצרנית האגרוכימיה הישראלית) למכתש", אומר אמיר אדר, אנליסט בבית ההשקעות מגדל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות