אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": ריל אימג'ינג תנסה לגייס 40 מיליון שקל בהנפקת מניות בת"א צילום: סי די בנק

בלעדי ל"כלכליסט": ריל אימג'ינג תנסה לגייס 40 מיליון שקל בהנפקת מניות בת"א

החברה, שמפתחת טכנולוגיית הדמיה לגילוי מוקדם של סרטן השד, תצא להנפקת מניות ראשונה לפי שווי של 130–150 מיליון שקל. יו"ר החברה הוא הפרופ' משה מני, שמכהן כדירקטור בטבע

21.04.2010, 08:23 | גולן חזני

חברות הביוטק ממשיכות להגיע לבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי חברת ריל אימג'ינג מנהלת הכנות להנפקת מניות בשבועות הקרובים. החברה מתכננת לגייס 30–40 מיליון שקל לפי שווי של 130–150 מיליון שקל.

ריל אימג'ינג מפתחת טכנולוגיה חדשנית בתחום ההדמיה לגילוי מוקדם של סרטן השד. הטכנולוגיה Multi dimensional Infra Red Analysis או בקיצור MIRA, משלבת רכישת תמונה תרמית תלת־ממדית וניתוח אלגוריתמים מתקדם, ומאפשרת הדמיה תרמית של השד ללא מגע, ללא כאבים וללא חשיפה לקרינה. עד כה הושקעו בריל אימג'ינג עשרות מיליוני דולרים.

עם סיום הפיתוח, הטכנולוגיה אמורה לספק מידע פונקציונאלי ופיזיולוגי מדויק ואמין יותר על החולה. כיום עורכת החברה כמה ניסויים קליניים במרכזים רפואיים מובילים בישראל, ועד כה השתתפו בהם מעל 600 מטופלות. אינדיקציות ראשוניות אשר התקבלו מהמדגם ההתחלתי הצביעו על פוטנציאל הטכנולוגיה של ריל אימג'ינג לשמש בסיס לבדיקה אמינה לגילוי סרטן השד.

החברה, שמשרדיה בקריית שדה התעופה, יצאה לדרך בשנת 2006. המייסדים, בועז ארנון (מנכ"ל החברה) ואורי אילן, הם יזמים בעלי ניסיון רב בתחום האלקטרואופטיקה והמכשור הרפואי, והם נעזרו גם בניסיונם הצבאי כדי לפתח את המוצר. אמצעי ראיית לילה צבאיים מתבססים על איתור מטרה באמצעות התבייתות על האנרגיה הנפלטת מהגוף. ארנון ואילן החלו לבחון אם וכיצד ניתן לאתר גידולים סרטניים באמצעות הקרינה הנפלטת מהם, ומקווים ליישם בעתיד את הטכנולוגיה שפותחה על גידולים סרטניים באיברי גוף נוספים.

המשקיעים הגדולים בריל אימג'ינג הם האחים דיוויד וסיימון ראובן מאנגליה, המחזיקים בכ־38% ממניותיה. דיוויד משמש גם כדירקטור בחברה. הונם של האחים ראובן מוערך ב־5 מיליארד ליש"ט, וזו השקעתם היחידה עד כה בארץ. בעולם הם משקיעים בכמה חברות ביוטכנולוגיה, אבל עיקר עסקיהם הם בתחומי הנדל"ן, המלונאות והמתכות. מלבד זאת, הם נחשבים גם תורמים גדולים ברחבי העולם לבתי חולים ולמחלקות לטיפול בילדים בסרטן.

יו"ר דירקטוריון ריל אימג'ינג ובעל מניות נוסף הוא פרופסור משה מני. מני כיהן בעבר כנשיא אוניברסיטת ת"א והוא גם הדירקטור הוותיק ביותר בחברת טבע - ומשמש בתפקיד זה 23 שנה. באחרונה הוא אף מילא באופן זמני את תפקיד היו"ר הזמני של טבע, עם יציאתו של אלי הורביץ לחופשת מחלה, ועד למינויו של היו"ר הקבוע החדש פיליפ פרוסט.

בעלי מניות נוספים בחברה הם אבי פישר, מבעלי השליטה בקבוצת אי.די.בי, עורך הדין רובי בכר וקבוצת משקיעים פרטיים מארצות הברית.

תגיות