אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: מנכ"ל הרכבת יצחק הראל עשוי להישאר בתפקידו עד למציאת מנכ"ל חדש צילום: עמית שעל

הערכות: מנכ"ל הרכבת יצחק הראל עשוי להישאר בתפקידו עד למציאת מנכ"ל חדש

זאת על רקע מעצרו של יו"ר דירקטוריון הרכבת יעקב אפרתי - העומד בראש ועדת האיתור למנכ"ל - על רקע חשד למעורבות בפרשת הולילנד

21.04.2010, 17:42 | ליאור גוטמן

מנכ"ל הרכבת עשוי להישאר בתפקידו עד למציאת מנכ"ל חדש - כך מעריכים בכירים בענף התחבורה. הבקשה להישאר עשויה להגיע בקרוב מצד משרד התחבורה, לאור מעצרו של יו"ר דירקטוריון הרכבת יעקב אפרתי, על רקע חשד למעורבות בפרשת הולילנד.

בימים אלה מתקיים הליך איתור למציאת מנכ"ל חדש לרכבת ישראל, כשלשלב הגמר הגיעו ארבעה מתמודדים. על פי התכנון המקורי, ועדת האיתור היתה אמורה להחליט מחר (ה') על בחירתה ולהגישה לאישור דירקטוריון הרכבת ולשר התחבורה. יצוין, שיעקב אפרתי עומד בראש ועדת האיתור.

בסוף החודש אמור לפרוש מתפקידו המנכ"ל הנוכחי יצחק (חקי) הראל, מה שייצור מצב נדיר לפיו רכבת ישראל תתנהל ללא מנכ"ל וללא יו"ר דירקטוריון. בכירים בענף מעריכים שמצב זה יקשה על רכבת ישראל להציג את אותן נתוני חיובים שהוצגו בסוף הרבעון הראשון של 2010, בה נרשם ממוצע נוסעים יומי של כ-130.5 אלף, עלייה של 6.1% לעומת הרבעון המקביל ב-2009, ושיעור ההכנסות מתנועת נוסעים הסתכם ב-132.5 מיליון, עלייה של כ-12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

בעשור הקרוב אמורה להוביל רכבת ישראל את תנופת הפיתוח התחבורתית במסגרת תוכניתו של רה"מ לרישות המדינה ברכבות ובכבישים. התוכנית, שזכתה לכינוי "נתיבי ישראל" תרכז כ-27.5 מיליארד שקל בהרחבת כביש 6 צפונה עד לצומת כברי ודרומה עד לצומת הנגב כמו גם חישמול מסילות רכבת ישראל וסלילת קווים חדשים בין עכו לכרמיאל ובין חיפה לבית שאן. ממשרד התחבורה מסר בתגובה שקיים סיכום עם הראל לפיו הוא ממשיך בתפקידו עד למציאת מחליף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות