אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל פיננסים מקימה חטיבת השקעות במדדים צילום: סיון פרג'

כלל פיננסים מקימה חטיבת השקעות במדדים

קרנות הסל ותעודות הסל ירוכזו תחת ניהולו של ליאור כגן, מנכ"ל מבט - חברת תעודות הסל של כלל פיננסים

26.04.2010, 16:16 | רחלי בינדמן

טל רז, מנכ"ל כלל פיננסיםבחצי שנה האחרונה שאת שירותיו שכרה קבוצת אי.די.ביעל מנת להזניק את ביצועי בית ההשקעות, ממשיך לחולל שינויים באירגון.

הפעם מתמקד השינוי בתחום המוצרים עוקבי המדדים, תעודות וקרנות הסל. זאת לאחר שלפני תקופתו של רז, בעידן של המנכ"ל הקודם, שוקי אברומוביץ', רווה השוק בספקולציות לפיהן מבט תעודות סל, חברת תעודות הסל של כלל פיננסים מועמדת בכלל למכירה.

רז מנסה כעת דווקא לחזק את מעמד תעודות הסל בבית ההשקעות וזאת באמצעות הקמת חטיבת מדדים שתרכז תחתיה הן את תעודות הסל של כלל פיננסים והן את קרנות הסל והכל תחת ניהולו של ליאור כגן, מנכ"ל מבט.

קרן סל דומה במאפייניה לתעודת סל בהיותה מכשיר שנועד לעקוב אחרי ביצועי המדדים השונים, אלא שלהבדיל מתעודת סל, קרן סל אינה חייבת להשיג ללקוחותיה את ביצוע המדד אלא מטרתה לנסות ולהתקרב אליהם כמה שיותר ולהבדיל מתעודת סל, קרן סל נמצאת תחת הרגולציה של קרנות הנאמנות, המחמירה יותר.

לפני השינוי האמור, נמצאו קרנות הסל של כלל פיננסים שהושקו באפריל אשתקד, ומנהלות כיום כמיליארד שקל תחת ניהולה של חברת הקרנות של כלל פיננסים שמנוהלת על ידי גיא שיקר. זאת למרות שאופי הפעילות של קרנות הסל למעט ההיבט הרגולטורי שונה בתכלית מזה של קרנות הנאמנות. תעודות וקרנות הסל דורשות מעקב קבוע אחר מדדים, עם שעות מסחר שונות כשתעודות הסל רשומות למסחר בעוד שקרנות הסל אינן רשומות ונסחרות כמו שאר קרנות הנאמנות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות