אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש רייפמן יש חברים: העביר לנהגו האישי 4.2 מיליון שקל צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן

יש רייפמן יש חברים: העביר לנהגו האישי 4.2 מיליון שקל

השופטת אלשיך אישרה צו מניעה זמני האוסר שינוי משפטי בדירה בהרצליה ובאופנוע היוקרתי הרשומים על שמו של עוזרו האישי, דורון לוי

29.04.2010, 12:00 | מארק שון
עורך הדין איתן ארז, המנהל המיוחד בתיק אלי רייפמן, פנה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בבקשה לחייב את נהגו של רייפמן, דורון לוי, להשיב לקופת הכינוס סכום של כ-4.2 מיליון שקל שקיבל מרייפמן. השופטת ורדה אלשיך קיבלה אתמול את הבקשה, והוציאה צו מניעה זמני תוך קביעה כי אסור לעשות כל שינוי משפטי בדירה שבבעלות לוי בהרצליה ובאופנוע היוקרתי שלו.

ממסמכים שצירף ארז לבקשה עולה, כי במהלך השנים 2007-2008 העביר רייפמן ללוי את סכום הכסף במספר העברות בנקאיות ובמזומן. לדברי ארז, על שמו של הנהג רשום גם אופנוע יוקרתי מסוג "דוקאטי", אותו רכש בחודש מאי 2009 תמורת כ-307 אלף שקל, אופנוע שנמצא באופן קבוע בשימושו של רייפמן עצמו (ואף הביטוח רשום על שמו).

לוי הכיר את רייפמן לראשונה כאשר עבד כנהג מונית בחברה שעבדה עם חברת אמבלייז, ולאחר מכן הועסק כנהג בחברת "אחד לימודי קבלה" במסגרתה העביר רייפמן את שיעורי הקבלה שלו. חברה זו מצויה בבעלות מזכירתו של רייפמן, מירב שיריאן.

עוד נטען בבקשה, כי לוי ואשתו רכשו דירה בהרצליה, זמן קצר לאחר שקיבלו מרייפמן חלק מהכסף. "באורח פלא מצבם הכלכלי של לוי ואשתו השתפר פלאים והם יכלו להרשות לעצמם לרכוש נכס מקרקעין בהרצליה ואופנוע יוקרתי במיוחד, כאשר לא היה כל שינוי בכושר השתכרותו של לוי", כותב ארז בבקשה, "הדבר ניתן להסבר בנקל כאשר רואים את תנועת הכספים העצומה מחשבון הבנק של החייב לחשבון המשיבים".

למרות שמדובר בכספים שרייפמן העביר עוד בטרם נכנס למצב של כינוס נכסים, עו"ד ארז מסביר בבקשה את הנימוק המשפטי: סעיף בפקודת פשיטת הרגל שקובע כי הענקה של נכסים שהעניק פושט רגל בשנתיים שקדמו לפשיטת הרגל – בטלים כלפי הנאמן. המשמעות היא שהמנהל המיוחד יכול לדרוש את השבת הכספים.

מרייפמן נמסר בתגובה, כי: "איתן ארז שוב מטעה את ביהמ"ש, על-ידי הצגת חצאי אמיתות ותמונה מעוותת של האמת. במסגרת מלחמת השליטה על חברת אמבלייז, בצעתי רכישות מוסוות של מניות החברה בכדי לנצח במלחמת השליטה. הרכישות בוצעו עבורי באמצעות משפחה, חברים וביניהם העוזר האישי שלי, אליהם העברתי כספים והם העבירו אותם לברוקרים, כמקובל במלחמות שליטה ואחזקות מורכבות מסוג זה.

עובדות אלו ידועות היטב למנהל המיוחד ומגובות במסמכים. המנהל המיוחד בוחר להטעות את בהמ"ש במכוון ורודף אחר משפחתי וחברי במקום לפעול למימוש נכסי והחזרת החובות.

לא רק שלא רכשתי בית לעוזר האישי שלי, אלא, גם הוא כמו חברים רבים ומשפחה, שיעבד את ביתו במטרה לעזור לי במלחמת השליטה ועל כך תודתי והערכתי נתונה לו.

אני עדיין ממתין שכבוד השופטת ורדה אלשיך תקבע דיון בבקשה לפטוריו של ארז".

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
עד מתי....
משחקים בכאילו. יש לשפוט אותו על ביזיון בית המשפט, להרשיע אותו ולגזור עליו 10 שנות מאסר (אותן יש לוודא שהוא יעביר בבית סוהר דוגמת אוהלי קידר) לחלט את הרכוש שלו, של משפחתו וכל קרוביו (בטענה שאלו כספים שמקורם בגניבה) וזה כולל את כל הבתים, קרקעות, זכויות, מניות, חשבונות בנק, מטלטלין וכו'. כשיכאב באמת לקרוביו - (הם מצדם מוזמנים לתבוע את המדינה בהליכים שיקחו שנים), אולי אז יואיל מר רייפמן להתפנות ולהורות על העברת מניותיו לכונס הנכסים המיוחד.
מדינת לה-לה-לנד  |  01.05.10
לכל התגובות