אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התשתיות יגרוט מקררים מבזבזי אנרגיה צילום: אביגיל עוזי

משרד התשתיות יגרוט מקררים מבזבזי אנרגיה

משרדי הרווחה והתשתיות ייצאו בפיילוט להחלפת מקררים זוללי חשמל בבתי קשישים מעוטי יכולת

03.05.2010, 08:12 | רויטל חובל

משרד התשתיות בשיתוף משרד הרווחה ייצא בקרוב בפיילוט להחלפת כאלף מקררים זוללי חשמל בבתיהם של קשישים מעוטי יכולת. הפיילוט צפוי להביא לחיסכון משוער של 1.27 מיליון קוט"ש בשנה.

המקררים הישנים יועברו לגריטה ויוחלפו במקררים חדשים ויעילים אנרגטית. הקריטריונים לקביעת רשימת הקשישים שייהנו מהפיילוט ייקבעו על ידי משרד הרווחה.

בימים הקרובים אמור לפרסם משרד התשתיות מכרז לבחירת ספק או יבואן לביצוע הפרויקט. אחד מתנאי הסף שמוצגים במכרז הוא שצריכת האנרגיה של המקררים החדשים לא תעלה על 1.5 קוט"ש ליממה. מקרר ישן צורך 4–5 קוט"ש ליממה, כך שבאמצעות ההחלפה ניתן יהיה לחסוך כ־3.5 קוט"ש ליום על כל מקרר. המשתתפים בפיילוט ייהנו מחיסכון בעלויות החשמל, שצפוי להסתכם בכ־50 שקל בחודש, ובמצטבר כ־600 שקל בשנה.

גריטת המקררים היא צעד נוסף להגשמת היעד הממשלתי להתייעלות אנרגטית בהיקף של 20% עד שנת 2020. מהלך דומה נעשה עם המזגנים שנחשבים לזוללי חשמל בבתי המלון באילת. כמו כן, פורסמו תקנות שאוסרות על יבוא מוצרי חשמל בזבזניים כמו טלוויזיות מסוימות, וכן פורסמו תקנות לאיסור יבוא נורות ליבון שהספקן יותר מ־60 ואט. בשבוע שעבר התפרסם מכרז לבחירת רשת שיווק שתצא במבצע למכירה וחלוקה של נורות חסכוניות בחשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות