אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": המועצה האזורית גלבוע תקים חמש הרחבות חדשות

בלעדי ל"כלכליסט": המועצה האזורית גלבוע תקים חמש הרחבות חדשות

תשווק ותבנה את היחידות ביישובים אומן, חבר, גן נר, תל יוסף ורמת צבי בהיקף של כ־300 יחידות דיור; מנהל בחברה הכלכלית: "בצורה הזו הכסף יחזור לתושבים"

04.05.2010, 09:39 | דותן לוי

המועצה האזורית גלבוע, באמצעות החברה הכלכלית, תהיה היזם במרבית ההרחבות של יישובי האזור והיא שתבנה ותשווק את הבתים, כך נודע ל"כלכליסט". החברה תתפקד כיזם בהרחבות שביישובים אומן, חבר, גן נר, תל יוסף ורמת צבי בהיקף של כ־300 יחידות דיור. ביישובים נוספים - בית אלפא, גוש חבר, גדעונה וחפציבה - תנהל ותפקח החברה הכלכלית על ביצוע עבודות התשתית הציבורית.

היוזמה עלתה על רקע היערכות כוללת של המועצה לבניית כ־1,100 יחידות דיור בתחומי הרשות, שבנייתן צפויה להסתיים בתוך כשלוש שנים. זהו מהלך שנחשב חריג, שכן עד כה נהגו היישובים לבחור יזם או חברת בנייה שתקדם עבורם את ההרחבה. לדברי שמוליק סטרולוביץ, מנהל היחידה להרחבת יישובים בחברה הכלכלית גלבוע, "היזמים הפרטיים לא עומדים ביעדים והמטרה היתה לתת ביטחון לרוכשים ולמנוע מצבים שבהם אנשים רוכשים קרקעות למטרות השקעה במקום למגורים. המטרה שלנו היא להביא לגלבוע משפחות".

לדבריו, החברה אינה כופה את עצמה על היישובים אלא נבחרת על ידיהם, ויישובים שיבחרו בכך יוכלו לבנות את ההרחבה עם יזם פרטי. עם זאת, הוא אומר, "אצלנו כל המידע שקוף והרווחים מהפרויקטים חוזרים בסוף לתושבים. אנחנו עובדים עם מחירים הוגנים".

בהרחבה ביישוב גן נר מתוכננת הקמת 60 יחידות על מגרשים של כחצי דונם, במחירים של 1.1–1.3 מיליון שקל. בבית השיטה יתווספו 200 יח"ד, בכל "גוש חבר" יוקמו כ־500 יח"ד, ביישוב אביטל יוקמו 82 יחידות דיור, באומן 80 יחידות דיור ועוד כ־500 יחידות דיור בבית אלפא, מגן שאול, גדעונה, חפציבה, תל יוסף ורמת צבי.

דני עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע, אמר: "בחמש השנים האחרונות מחירי הבתים באזור הגלבוע הכפילו את עצמם. כרגע יש מחסור בבתים להשכרה וכל בית שמוצע למכירה נחטף במהירות. יישובי הגלבוע נמצאים כשעה ממרכז הארץ, וכתוצאה מכך נרשם ביקוש גדול לבתים באזור". עוד הוסיף עטר שבעקבות החלטת הממשלה להשקיע בכבישים ובמסילות רכבת באזור, כולל רכבת העמק העוברת בגלבוע, "אנחנו צופים שההתעניינות רק תלך ותגדל".

תגיות