אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוויו של מתחם עזריאלי בת"א - 3.72 מיליארד שקל צילום: עמית שעל

שוויו של מתחם עזריאלי בת"א - 3.72 מיליארד שקל

כך עולה מהתשקיף שפרסמה קבוצת עזריאלי, המתכננת להנפיק 25% ממניותיה תמורת 2.7 מיליארד שקל. דוד עזריאלי, יו"ר החברה, משך בשנת 2009 דמי ניהול של 26.8 מיליון שקל

11.05.2010, 19:46 | סיון איזסקו

דוד עזריאלי חשף היום (ג') לראשונה את הנתונים הכספיים מאחורי אימפריית הקניונים שהקים. המידע נחשף בתשקיף שהחברה פרסמה לקראת הנפקה ראשונה של מניות החברה בבורסה בתל אביב. הקבוצה מתכננת להנפיק 25% ממניותיה בתמורה ל-2.7 מיליארד שקל המייצגים לקבוצה שווי על 10.8 מיליארד שקל, אחרי הכסף.

מהדו"חות הכספיים עולה כי הרווח הנקי של החברה עמד בשנת 2009 על מיליארד שקל וההון העצמי מעל 7.3 מיליארד שקל, מתוך סך נכסים של כ-17 מיליארד שקל. ההון העצמי של החברה לאחר ההנפקה צפוי לעמוד על כ-10 מיליארד שקל.

בלעדי ל"כלכליסט" המגדל הבא של דוד עזריאלי ל"כלכליסט" נודע כי עזריאלי קיים שיחות עם ראשי קבוצת ג'נרלי על רכישת השליטה בחברת הביטוח מגדל. השיחות יתחדשו לאחר ההנפקה של קבוצת עזריאלי במאי גולן חזני, 2 תגובותלכתבה המלאה

החברה מסרה כי בימים הקרובים יערכו מנכ"ל קבוצת עזריאלי, מנחם עינן, וסמנכ"ל הכספים בקבוצה, יובל ברונשטיין, מצגות בפני משקיעים מוסדיים כאשר המועד להנפקה נקבע לסוף חודש מאי.

שווי מתחם עזריאלי - 3.72 מיליארד שקל

החברה חושפת כי שוויו של קניון עזריאלי (הקניון בלבד ללא המשרדים ומחצית מהחניות בחניון) נאמד על ידה בכ-1.55 מיליארד שקל, והרווח התפעולי הנקי מהקניון הסתכם בכ-118 מיליון שקל בשנת 2009.

השווי של מגדלי עזריאלי (קומות המגדלים שמעל הקניון בתל אביב) מוערך על ידי הקבוצה בשווי של 2.17 מיליארד שקל והרווח התפעולי הנקי מהשכרת המשרדים הסתכם ב-2009 בכ-172 מיליון שקל. בסיכום הנתונים, עולה כי שוויו של המתחם, הכולל את שווי המגדלים והקניון, מסתכם ב-3.72 מיליארד שקל.

קניון איילון נאמד על ידי הקבוצה בשווי של 1.1 מיליארד שקל והרווח התפעולי הנקי מהקניון הסתכם בכ-88 מיליון שקל בשנת 2009.

שוויו של קניון עזריאלי ירושלים נאמד על ידי הקבוצה ב-1.44 מיליארד שקל והרווח התפעולי הנקי מהקניון הסתכם בכ-110 מיליון שקל בשנת 2009.

מגדלי עזריאלי בתל אביב, צילום: בלומברג מגדלי עזריאלי בתל אביב | צילום: בלומברג מגדלי עזריאלי בתל אביב, צילום: בלומברג

שוויו של קניון עזריאלי גבעתיים מוערך על ידי הקבוצה ב-800 מיליון שקל והרווח התפעולי מהקנייון הסתכם בשנת 2009 ב-60 מיליון שקל.

קניון עזריאלי הנגב, הנמצא בבאר שבע, מוערך על ידי הקבוצה בשווי של 777 מיליון שקל והרווח התפעולי הנקי שלו הסתכם בשנת 2010 ב-62 מיליון שקל.

הקניון במודיעין מוערך על ידי הקבוצה בשווי של 662 מיליון שקל והקניון בחולון מוערך בשווי של 489 מיליון שקל.

מהתשקיף עולה שבממוצע, 46% מהכנסות הקניונים נובעות מתחום האופנה וכ-10% מתחום המזון. חנויות שמהוות עוגנים מספקות 16% מההכנסות.

4.3 מיליון שקל בשנה

דוד עזריאלי, יו"ר החברה, משך בשנת 2009 דמי ניהול של 26.8 מיליון שקל. עלות שכרה של ביתו דנה עזריאלי הסתכמה בשנת 2009 ב-4.3 מיליון שקל. עלות שכרו של מנכ"ל החברה מנחם עינן הסתכמה בכ-11.9 מיליון שקל בשנת 2009.

מנכ"ל הקבוצה מנחם עינן, התייחס היום לפרסום התשקיף ואמר כי "דוד עזריאלי חש גאווה גדולה בשיתוף ציבור המשקיעים בישראל במפעל חייו ובהמשך שגשוגו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כל האיזור תקוע בגלל חלמאות של חברת החשמל ומשרד התשתיות:
הרצועה שממשיכה את השטח שעליו בנוי מתחם עזריאלי, שמגיעה עד מסוף תל-אביב 2000 (בתמונה למעלה רואים את רוב השטח שהוא בין מתחם עזריאלי לבין מגדל קרדן, שהוא המגדל הנמוך השחור באמצע צד ימין) ואמורה להוות את המע"ר הצפוני של העיר- תקועה לחלוטין בגלל קו מתח גבוה ראשי שעובר בדיוק עליה ומחסל כל אפשרות של בנייה במקום. מדובר על שטח אטרקטיבי שצריך לפתח- כי בניגוד לרוב השטחים בתל אביב, הוא יושב על ציר תחבורה ראשי ובעל נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית כך שבניגוד אליהם- הוא לא יגרום עומס על צירי התנועה הקיימים. אבל שוב- כל הפיתוח נתקע בגלל קו מתח גבוה אחד שעל אף שהתכנית לאיזור קיימת כבר מתחילת שנות ה-2000, הוא תקוע במקום, וכך במקום שלשם שינוי תהיה בנייה מסודרת של גורדי שחקים בתל אביב- הג'ונגל שבו תקועים מגדלים בכל מקום ללא שום התחשבות בתשתיות הקיימות ממשיך להתפתח פשוט כי השטחים שבהם גורדי השחקים אמורים להתפתח פשוט תקועים בגלל חלמאות של הרשויות.
מישהו , ישראל  |  11.05.10