אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיל דויטש ורוני בירם בדרך החוצה מאקסלנס צילום: בועז אופנהיים

גיל דויטש ורוני בירם בדרך החוצה מאקסלנס

דויטש הודיע כי יסיים את תפקידו בסוף 2010 ואילו בירם שלח מכתב למנכ"ל הפניקס אייל לפידות בו שאל האם הוא מעוניין שימשיך בתפקיד. הרווח הנקי של אקסלנס ברבעון הראשון הסתכם ב-38 מיליון שקל. ההכנסות עלו ב-24% ל-168 מיליון שקל תודות לגידול בהכנסות מדמי הניהול בקרנות הנאמנות וקופות הגמל

16.05.2010, 14:28 | רחלי בינדמן

גיל דויטש ורוני בירם עוזבים את אקסלנס. דויטש נתן היום (א') התראה של חצי שנה כנדרש בחוזה העסקה שלו כי לא לפיה יסיים את תפקידו בסוף 2010. בירם, שהחוזה שלו היה אמור לפוג במרץ 2011, הוציא אף הוא מכתב לאייל לפידות, מנכ"ל הפניקס בו נכתב כי אם לא יקבל תשובה תוך שבוע האם ברצונו של לפידות כי בירם ישאר עד תום החוזה הוא עוזב בסוף השנה גם כן.

כעת בעקבות הסכסוך הטרי בין הצדדים על רקע מחלוקת כספית על גובה המנה השניה של התמורה בגין יתרת אחזקותיהם של בירם ודויטש באקסלנס (הפער בין הפניקס לאקסלנס עומד על 33 מיליון שקלים) הגיעו מים עד נפש, מבחינת המייסדים והם החליטו לנטוש את הספינה.  עם זאת, העזיבה של בירם ודויטש בסוף השנה, היתה ידועה מראש והכרזתה על ידי המייסדים היום היתה עניין טכני בלבד שצבר תאוצה על רקע הסכסוך.

 

מאחורי הקלעים הפניקס מסרסרת את אקסלנס; אקסלנס - הפקידה הפלוגתית "כלכליסט" חושף את אחורי הקלעים בסכסוך בין מייסדי בית ההשקעות אקסלנס לבעלת השליטה החדשה. מקורבים לבית ההשקעות: "בעלי המניות של אקסלנס מסבסדים עבור הפניקס עסקאות הפסד ומוצרים לא כדאיים" רחלי בינדמןלכתבה המלאה

כעת בעקבות הסכסוך הטרי בין הצדדים על רקע מחלוקת כספית על גובה המנה השניה של התמורה בגין יתרת אחזקותיהם של בירם ודויטש באקסלנס (הפער בין הפניקס לאקסלנס עומד על 33 מיליון שקל) הגיעו מים עד נפש, מבחינת המייסדים והם החליטו לנטוש את הספינה.

לפני כשבועים פורסם ב"כלכליסט" כי בהפניקס כבר החלו לאתר יו"ר חלופי לבית ההשקעות ואף הציעו את התפקיד למנכ"ל דש, קובי לוינסון שסרב לו. כעת ברשות הפניקס חצי שנה למצוא מועמד מתאים.

 

עלייה בהכנסות מקרנות הנאמנות

בתוך כך, פירסם היום בית ההשקעות את דוחותיו לרבעון הראשון של 2010 ובהם רווח נקי של 38 מיליון שקל לעומת 39 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. אקסלנס רשם גידול של 2.3 מיליארד שקל בהיקף הנכסים המנוהלים שהסתכמו נכון לסוף הרבעון ב-57.3 מיליארד שקל.

ההכנסות של בית ההשקעות הסתכמו ברבעון ש-168 מיליון שקל, צמיחה של 24% לעמת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות מקורו בעליה בדמי ניהול קרנות הנאמנות כתוצאה מהכללת תוצאות רכישת קרנות הנאמנות של פריזמה, מעלייה בהכנסות מתעודות סל ופיקדון ומעליה בהכנסות דמי ניהול קופות הגמל וקרנות הפנסיה. לצד זאת, בדומה לבתי השקעות מתחרים נרשמה ירידה בהכנסות מפעילות הנוסטרו לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בהוצאות הנהלה וכלליות נרשם גידול של 40% לעמת הרבעון המקביל אשתקד שהסתכמו ברבעון ב-101 מיליון שקל. מקור הגידול בהוצאות הוא בגידול הוצאות עמלות הפצה לבנקים והוצאות שכר עבודה בעקבות קליטת פעילות הקרנות שנרכשה מפריזמה.  

תחום קופות הגמל, ההשתלמות וקרנות הפנסיה היווה 32% מהרווח של אקסלנס, תחום תעודות הסל המרוכז בחברת הבת קסם היווה 30% מהרווח, ניהול ההשקעות תרם 18% לרווח, תחום החיתום תרם 7% ואילו תחום המוצרים המובנים תרם 4% בלבד. יודגש כי ברבעון המקביל אשתקד היה תחום המוצרים המובנים אחראי ל-33% מהרווח לפני מס בעוד שתעודות הסל תרמו רק ל-10% מהרווח.  

תחום הברוקראז' ייצר הכנסות של 13 מיליון שקל ברבעון לעמת הכנסות של 21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל אקסלנס דוד ברוך אמר בנוגע לתוצאות כי "הרבעון הראשון עמד בסימן של המשך התרחבות ושיפור בכל תחומי הפעילות של החברה. במהלך הרבעון הרחיבה החברה את פעילותה במגוון תחומים ובכלל זה מול מערכי ההפצה, תוך חיזוק התשתיות בתחום זה לרבות מערכי המחקר, האנליזה והשיווק, וכן הנפיקה מוצרים מובנים חדשים וקרנות נאמנות חדשות. אנו שבעי רצון מהגידול בהכנסות וביחסים התפעוליים ומתכוונים להמשיך את המגמה. באשר לאירועים בשווקים עם התעצמות המשבר באירופה, אלו רק בבחינת תזכורת בדבר מחויבותנו להמשיך ולפעול בכול תחומי הפעילות תוך הקפדה על ניהול סיכונים והערכות גם לתרחיש של הימשכות המשבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות