אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי בדרך לת"א 100; השלים את המכרז המוסדי בהשתתפות 107 גופים צילום: עמית שעל

עזריאלי בדרך לת"א 100; השלים את המכרז המוסדי בהשתתפות 107 גופים

במסגרת המכרז המוסדי גייסה הקבוצה כ-1.7 מיליארד שקל ממשקיעים מוסדיים במחיר המינימום. ביום חמישי הקרוב ייערך המכרז הציבורי למניות החברה

01.06.2010, 14:50 | גיל קליאן

קבוצת עזריאלי הודיעה היום (ג') על השלמת המכרז המוסדי אשר במסגרתו גייסה 1.716 מיליארד שקל - סכום חסר תקדים במכרזים מסוג זה. עם השלמת ההליך המוסדי פניה של הקבוצה לעבר המכרז הציבורי אשר ייערך ביום חמישי הקרוב. הקבוצה הבטיחה למעשה 90% מהגיוס, מה שיבטיח את מקומה במדד ת"א 100.

בכך נחתמה דרמה גדולה שליוותה את שוק ההון בימים האחרונים - כאשר עד היום בצהריים עוד לא היה ברור שהמכרז המוסדי אכן יצליח והנפקת הענק תצא לדרך. על מנת שהמהלך יצליח נאלץ עזריאלי להתפשר על שווי החברה בהנפקה ולגייס לפי ההון העצמי של הקבוצה - וגם לאחר החיתוך בשווי נאלצו החתמים לחפש גופים שיסכימו לרכוש את מניות החברה.

במכרז המוסדי גייסה החברה למעשה במחיר המינימום - של 832.5 שקל ליחידה, כאשר כל יחידה כוללת 10 מניות של החברה. כל בקשות המשקיעים המוסדיים לרכישת יחידות בהנפקה נענו במלואן, ולא נרשמו ביקושי יתר.

בקבוצת עזריאלי מציינים כי הידרדרות בשווקים בימים האחרונים בתוספת ההתפתחויות הדרמטיות הקשורות למצב המדיני-ביטחוני בעקבות המשט בעזה, הובילו לחשש בקרב המשקיעים. עם זאת, כפי שהודיעה הקבוצה לפני מספר ימים, היא רואה עצמה מחויבת להשלמת הליך ההנפקה. בהודעת החברה נמסר כי "למרות המצב המורכב, הצליחה החברה לזכות באמון המשקיעים, 107 גופים, ולהשלים את הגיוס".

מנחם עינן, נשיא קבוצת עזריאלי, מסר בהודעת החברה: "למרות הרוח הנגדית הקשורה במצב השווקים וההתפתחויות המדיניות ביטחונית מאתמול, מדובר בהבעת אמון סוחפת בקבוצת עזריאלי ואיכויותיה. במהלך השבועות האחרונים השתתפו 107 גופים, קטן כגדול, בהליך המוסדי הגדול ביותר בישראל אי פעם. אנו מחויבים למשקיעים שלנו ומצפים להשלמתה המוצלחת של ההנפקה". עוד הוסיף עינן כי: "פנינו לציבור ואנו שמחים וגאים לשתפו בהצלחתה של הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות