אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית מתאר להקמת אנטנות סלולריות; הציבור יהיה מעודכן יותר צילום : דוד הכהן

אושרה תוכנית מתאר להקמת אנטנות סלולריות; הציבור יהיה מעודכן יותר

התוכנית מנסה לעודד הקמת אנטנות קטנות בשטחים בנויים ומרחיבה את המקרים שבהם יש ליידע את הציבור כשמוקמת אנטנה לתקשורת סלולרית

02.06.2010, 09:21 | רויטל חובל

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה אתמול שתי תוכניות מתאר ארציות חדשות המסדירות הצבת מתקני שידור סלולאריים ברחבי הארץ. תוכנית אחת מתייחסת למתקני שידור קטנים והשנייה למתקני שידור גדולים.

התוכנית מנסה לעודד הקמת אנטנות קטנות בשטחים בנויים ומרחיבה את המקרים שבהם יש ליידע את הציבור כשמוקמת אנטנה לתקשורת סלולרית, דבר שלא היה קיים בעבר. במקרה של אנטנות קטנות נקבע מסלול מקוצר שיאפשר את הפריסה הרחבה לחברות הסלולר. יש לציין שכל הצבת אנטנה טעונת אישור הממונה על אגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה, ד"ר סטיליאן גלברג.

במקביל, נערך דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בעניין הצורך לעבור את מסלול קבלת היתר בנייה מלא במקרה של הצבת אנטנות קטנות. שר הפנים אלי ישי פרסם לאחרונה תקנות שעניינן ביטול הפטור מהליך היתר בנייה מלא ונושא זה נידון בשבוע שעבר בוועדת הכלכלה של הכנסת. אישור היתרי הבנייה אמור להיות בסמכות הוועדה המקומית בערים השונות. הוועדה ביקשה להעביר את הנושא לבחינת המועצה הארצית ובהמשך צפויים עוד דיונים בעניין.

חברות הסלולר מתנגדות למהלך זה, שכן לטענתן, יש חשיבות לקיצור הליכים ולפריסה נרחבת ככל האפשר של אנטנות על מנת לשפר את הקליטה ולצמצם את הקרינה. בחברות טוענים כי הוועדות המקומית בערים השונות נוטות שלא לאשר היתרי בנייה להצבת אנטנות מחשש לביקורת ציבורית מצד התושבים ובכך מביאות לעלייה בקרינה.

לעניין הקמת מתקני שידור גדולים, קובעת התוכנית כי אישור הקמה של מתקן גדול יהיה בסמכות הוועדה המחוזית, אלא אם מדובר במתקן המוקם על גג בניין גבוה שאינו מיועד למגורים טווח הבטיחות הבריאותי במתקנים כאלה יעמוד על 12 מטר.

שתי תוכניות המתאר טעונות אישור הממשלה ורק לאחר מכן ייכנסו לתוקף.

מפורום חברות הסלולר נמסר בתגובה: "למרות שהחלטת המועצה הארצית מאמש, מכירה בצורך להקמתן של יותר אנטנות סלולריות, בתמ"א שאושרה אין את הכלים שיאפשרו במציאות פרישת רשת איכותית, בעיקר במרכזי הערים, לאור חוסר שיתוף הפעולה שמגלות הרשויות המקומיות לאורך השנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
היידוע יהיה בדיאבד
1) היידוע יהיה בדיאבד- קודם יקימו אחר כך יידעו, וולאה יופי - סלח שבתי. 2) לגבי הליך קבלת ההיתר (ע"פ התקנות המוצעות): פנתה חברה סלולרית לקבלת היתר להקמת אנטנה לרשות מקומית. על הרשות המקומית לתן תשובה תוך 30 יום (לחברה קיימת), תוך 15 יום (לחברה חדשה). התשובה יכולה להיות חיובית ואו שלילית, אך אם לא ניתנה תשובה - רואים ברשות כאילו נתנה היתר לחברת הסלולר להקים אנטנה. עכשיו אני שואל: איזה רשות תעמוד בתחתיבי זמן אלה - זה פרס של חוסר שקיפות נוסף, ומעבר ליידוע בדיאבד המוענק לחברות הסלולר. נתנו לרשות המקומית כוח מוגבל ל- 30 יום אחרי זה יוק. 3) התמ"א המוצעת באה ומכשירה אנטנות מסוג תחנות שידור הקימות בערים, ואשר כיום אינן חוקיות (ע"פ התמ"א הישנה). 4) אנטנות מסוג מתקן שידור קטן המחוייבות כיום ביידוע מלא ובהיתר רגיל. ניכנסים בתמ"א המוצעת למסלולר של חוסר שקיפות. ישבו על המדוחה שלוש שנים בזבזו זמן וכסף ובסוף יצא יוק - סתימת פיות.
שלומי  |  03.06.10
לכל התגובות