אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל פיננסים חותך מחיר יעד למניית טבע ל-62 דולר בגלל ה-Gilenia של נוברטיס צילום: שוגר דיוויד

כלל פיננסים חותך מחיר יעד למניית טבע ל-62 דולר בגלל ה-Gilenia של נוברטיס

אבירן רביבו: "ההמלצה של ה-FDA מעניקה לתרופה פוטנציאל מסחרי גבוה - בתוך שלוש שנים יהוו מכירות התרופה של נוברטיס כ-15% משוק הטרשת הנפוצה"

14.06.2010, 12:23 | שהם לוי

הוועדה המייעצת של ה-FDA שמה חותמת כשרות  על הגילניה (Gilenia) כשהעניקה ביום חמישי המלצה "ידידותית" לתרופה האוראלית של נוברטיס לטרשת נפוצה. בכלל פיננסים בשונה  מבתי ההשקעות הגדולים רואים בתרופה איום ממשי על הקופקסון, תרופת הדגל של טבע.

בכלל פיננסים חותכים את מחיר היעד של טבע ל-62 דולר בהשוואה למחיר יעד של 67 דולר קודם. נציין שמחיר היעד של כלל פיננסים הוא מבין הנמוכים בשוק.

"נוסח האישור לא רק מפיג את החששות מבעיות בטיחות של התרופה (גידולי עור,בצקות ברשתית והחמרת תפקודי ריאה), אלא אף מעניק לה 'חותמת כשרות' איכותית, בצורת המלצה לאימוץ התרופה כטיפול בקו ראשון", כותבים היום האנליסט אבירן רביבו מכלל פיננסים וד"ר יואב קידר, יועץ מומחה לתחום הרפואי.

"המלצה שכזו מה-FDA מעלה את הסיכון הגלום בגילניה למכירות הקופקסון, אומר אבירן רביבו בניגוד לדעת רוב האנליסטים שגורסים כי התרופה לא מאיימת כמעט בכלל על תרופת הדגל של טבע.

"להערכתנו, ההנחה המוקדמת כי פגיעת התרופות הפומיות תתמקד באבונקס ובטיסברי עלולה שלא לעמוד במבחן המציאות. מתווה האישור המסתמן, תחת השלמת השלב ה-IV במחקר, חושף גם את הקופקסון לפגיעת הגילניה. להערכתנו, בתוך שלוש שנים תכבוש הגילניה נתח של 15% משוק הטרשת הנפוצה", כותבים עוד.

התחרות מגיעה מוקדם מהצפוי, אומרים עוד בכלל פיננסים: "זה המקום להזכיר כי רק בינואר העריכה טבע 'הערכה שמרנית' כי התחרות האוראלית לקופקסון תגיע רק ב-2012. הצלחתה של נוברטיס להגיע לסף אישור התרופה כבר באמצע 2010 מהווה הקדמה של הפגיעה הצפויה זה מכבר למכירות הקופקסון".

בשורה התחתונה מורידים בכלל פיננסים את תחזית מכירות תרופת הקופקסון שמהווה 25% מהכנסות טבע.

"אנו מפחיתים את תחזית המכירות לקופקסון ל-2012 ב-15% וזאת עוד לפני הפגיעה האפשרית מהשקה גנרית מוצלחת בטווח הזמן המדובר. הפגיעה מסתכמת להפחתת 260 מיליון דולר משורת הרווח הנקי החזויה לטבע לשנה זו שלהערכתנו תסתכם ב-4.9 מיליארד דולר, בקצה התחתון של תחזיות החברה", אומרים עוד.

סטיבן טפר מכלל פיננסים: השפעה לא מהותית על טבע

"להערכתו, השפעת גילניה על מכירות הקופקסון צפויה להיות מתונה והיא כבר מגולמת במחיר המניה - הקופקסון תמשיך להיות פרה מניבת מזומנים עבור טבע גם בעידן של גילניה", כך כתב אתמול סטיבן טפר, אנליסט הפארמה של כלל פיננסים.

"לגבי טבע צריך לזכור שחוות הדעת שהתקבלה קרובה לציפיות שהיו בשוק - שאכן התרופה תאושר אך עם מגבלות מסוימות. להערכתנו ההשפעה על המכירות של הקופקסון צפויה להיות מתונה והיא כבר מגולמת במחיר המניה. למרות היתרון הברור בתרופה שניתנת לבליעה, המבחן בסופו של דבר יהיה בשטח, אצל הרופאים המטפלים", אומרים עוד בהראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות