אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא טויוטה: חששתי שאיאלץ להתפטר בעקבות הריקול צילום: MCT

נשיא טויוטה: חששתי שאיאלץ להתפטר בעקבות הריקול

בכינוס בעלי המניות אמר אקיו טויודה כי "חשבתי שלא אוכל לשוב ליפן כשאני נושא בתפקידי", והודה לבעלי המניות "על מילות התמיכה והעידוד"

24.06.2010, 13:54 | סוכנויות הידיעות

אקיו טויודה, נשיא טויוטה, אמר כי חשש שיאלץ לפרוש מתפקידו לפני השימוע בקונגרס האמריקאי. "חשבתי שלא אוכל לשוב ליפן כשאני נושא בתפקידי", הוא אמר בכינוס בעלי המניות.

טויודה התנצל על הריקול הגדול בתעשיית הרכב שארע בתחילת השנה. "אני מתנצל על אי הנוחות שנגרמה כתוצעה מבעיות בטיחות ואיכות", אומר טויודה בכינוס בעלי המניות של החברה.

"אני מודה לבעלי המניות על מילות התמיכה והעידוד. עכשיו חשוב מכל להשיב את אמון הלקוחות בחברה, לספק להם את הבטיחות הדרושה ולהעלות את רמת השירות לבעלי הרכבים", הוא הוסיף.

מסוף 2009 ועד תחילת 2010 נקראו למוסכים מעל 9 מיליון בעלי מכוניות טויוטה ברחבי העולם. בין הליקויים שהתגלו היו הדבקות דוושת התאוצה, בעיות במערכת הבלמים של מכוניות היברידיות ובעיות עם שטיחון הגומי אשר בשל גודלו הלא מתאים נתקע בדבשת התאוצה.

החברה זכתה לביקורת נוקבת על דרך ההתמודדות עם המשבר ועל התגובה המאוחרת שלה לאירוע. טויודה אף זומן לשימוע בסנאט האמריקאי, שם נדרש לתת הסברים למתרחש.

בכינוס בעלי המניות הנוכחי הוא הציע דרכים כיצד להימנע בעתיד מתסבוכות דומות. בין היתר הוא הציע להקים מועצת איכות, גוף שיפקח על המוצר הסופי של החברה. כמו כן הוא המליץ לאפשר לסניפים של טויוטה ברחבי העולם לקבל החלטה על ריקול מבלי להמתין להוראה מהסניף המרכזי.

למרות שהפרשה הסתיימה, יש הטוענים כי על אקיו טויודה, נכדו של מייסד ענקית הרכב, שנכנס לתפקידו כנשיא רק לפני שנה לפרוש מתפקידו. בעלי המניות הביאו אי שביעות רצון מכך שעלות הפרשה לחברה צפויה להגיע לכ-200 מיליארד ין, זאת בשנה בה לראשונה שבה טויוטה לרווחיות אחרי שנתיים של הפסדים, וסיימה את השנה הפיסקאלית האחרונה עם רווח נקי של 209.4 מיליארד יין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות