אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת ארה"ב התרחבה ב-2.7% ברבעון הראשון צילום: בלומברג

כלכלת ארה"ב התרחבה ב-2.7% ברבעון הראשון

העלייה המתוקנת בתמ"ג נמוכה מתחזיות האנליסטים ומהערכות משרד המסחר מהחודש שעבר, שעמדו על צמיחה של 3%. הנתון משקף עלייה מתונה יותר בצריכה הפרטית והתרחבות הגירעון המסחרי

25.06.2010, 15:57 | בלומברג

כלכלת ארצות הברית צמחה בשיעור שנתי של 2.7% ברבעון הראשון של השנה, פחות מהחישובים המוקדמים, ובכך משקפת עלייה מתונה יותר בצריכה הפרטית והתרחבות הגירעון המסחרי. העלייה המתוקנת בתמ"ג הייתה נמוכה מתחזיות האנליסטים ומהערכות משרד המסחר מחודש שעבר שעמדו על צמיחה של 3%. רווחי התאגידים טיפסו מעל ההערכות הראשונות.

הנתון המתוקן מצביע על כלכלה שהייתה תלויה יותר בשיפור רמות המלאי ופחות מונעת מביקוש מצד הצרכנים והעסקים, זאת לפני התגברות משבר החובות באירופה. שיעור האבטלה בשילוב עם חוסר היציבות בשווקים הפיננסיים והיעדר אינפלציה, הם בין הסיבות לכך שקובעי המדיניות בפדרל רזרב החליטו השבוע להמשיך ולשמור על שיעורי הריבית קרוב לאפס.

"אנחנו רואים הרבה סימנים לכך שההתאוששות התמתנה מעט", אומר סקוט בראון , כלכלן בכיר בחברת ריימונד אנד ג'יימס. "עולה הסבירות לסיכונים לצמיחה בטווח הקצר. אם מספיק חברות יאמינו בכך, הן יפסיקו את הגיוסים ויפסיקו לבצע השקעות". נזכיר, כי הכלכלה הגדולה בעולם התרחבה בשיעור של 5.6% בשלושת החודשים האחרונים של 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות