אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החיים הטובים של סמנכ"ל הכספים הפורש בביטוח ישיר צילום: יובל חן

החיים הטובים של סמנכ"ל הכספים הפורש בביטוח ישיר

יגאל מור יקבל מענק הסתגלות כפול, שעלותו לחברה מסתכמת ב-1.2 מיליון שקל, והארכה של מועד פקיעת האופציות, ששווייה 238 אלף שקל

30.06.2010, 12:59 | רחלי בינדמן

דיווחים על תנאי שכר והסכמי פרישה אינם פופולריים בימים אלו, בייחוד על רקע הקמפיין הלוחמני של ח"כ שלי יחימוביץ' להגבלת שכר בכירים. אולי בגלל זה החליטו בביטוח ישיר לחכות עד השעה 23:17 שלשום בלילה, כדי לשגר לבורסה הודעה על תנאי העסקתו של סמנכ"ל הכספים החדש של החברה רונן נקר, שיחליף את סמנכ"ל הכספים היוצא יגאל מור, שיזכה לתנאי פרישה משופרים.

דירקטוריון ביטוח ישיר, מקבוצת צור של משפחת שניידמן, וועדת הביקורת של החברה אישרו לנקר דמי ניהול של 66 אלף שקל לחודש לצד רכב צמוד. נקר, אגב, ימשיך לכהן במקביל גם כסמנכ"ל הכספים בחברה־האם, צור שמיר.

מלבד דמי הניהול יזכה נקר למענק שנתי בשיעור של 0.5% מהרווח השנתי העודף, שהוא הרווח של החברה לפני מס בניכוי 10% מההון העצמי. כך לדוגמה, אם המענק השנתי היה משולם לפי הרווח העודף של שנת 2009 מדובר היה ב־272 אלף שקל, ואילו עבור שנת 2008, שאינה שנה מייצגת לרווחיות החברה, לא היה משולם כל מענק.

נראה כי בביטוח ישיר מושפעים מהמתקפה התקשורתית על שכר הבכירים, ובהתאם לקריטריונים הרווחים לאישור שכר שקבעו הגופים המוסדיים הציבו בחברה תקרה למענק השנתי, באופן שיוגבל ל־1.5 מיליון שקל. עם זאת, עודף המענק שנקר היה אמור לקבל אלמלא המגבלה יישמר עבורו לשנה העוקבת.

גם סמנכ"ל הכספים היוצא, יגאל מור, לא עוזב בידיים ריקות. לפי הסכם העסקתו של מור, הוא זכאי למענק הסתגלות של שש משכורות חודשיות (סך עלות לחברה של כ־600 אלף שקל), אלא שהדירקטוריון החליט לאשר לו שישה חודשי הסתגלות נוספים.

כמו כן אושרה למור הארכה של מועד פקיעת אופציות שקיבל בעבר, כך שהאופציות יפקעו בסוף דצמבר 2012 במקום תוך 90 יום ממועד סיום העסקתו. השווי ההוגן של ההטבה הנובעת מהארכת מועד פקיעת האופציות עומד על כ־238 אלף שקל. ועדת הביקורת והדירקטוריון סברו כי תנאי פרישה אלה סבירים, בין השאר לאור תרומתו המיוחדת של מור לחברה, שבה הוא נמצא כ־13 שנים.

תגיות