אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורמת לבורסה: תומכים בחברי הדירקטוריון, "החברה היא מהמובילות בעולם בתחומה" צילומים: אוראל כהן

אורמת לבורסה: תומכים בחברי הדירקטוריון, "החברה היא מהמובילות בעולם בתחומה"

אורמת מגיבה לדרישת גזית להחליף את הדירקטורים החיצוניים ולטענות על כשלים בניהול. דורי סגל: אין לנו כוונה להשתלט על החברה, אנחנו רוצים להציל אותה

01.07.2010, 20:26 | נעמה סיקולר

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט" דירקטוריון אורמתפרסם הודעה מטעמו התוקפת את נייר העמדה שהוציאה הבוקר גזית אינק. ומגבה את הדירקטורים החיצוניים אותם מבקשת גזית להחליף, את הנהלת החברה ואת בעלי המניות ממשפחת ברוניצקי.

"דירקטוריון החברה דוחה את הטענות על התנהלותם הכושלת כביכול של חברי הדירקטוריון ויובהר כי החברה היא מהמובילות בעולם בתחומה", כותבת אורמת הערב בהודעתה לבורסה.

הבוקר הודיעה גזית אינק. של חיים כצמן ודורי סגל כי היא מתנגדת לחידוש כהונתם של שני דירקטורים מהציבור באורמת ומבקשת למנות תחתם דירקטורים אחרים, לדבריה בעלי ניסיון פיננסי רב יותר.

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר סגל כי הדבר נובע מדאגה לאורמת, שההתנהלות הפיננסית שלה, לדבריו, היא "חובבנית". סגל הסביר כי אין לגזית כוונה להשתלט על אורמת, ולראיה - היא הקטינה את אחזקותיה בחברה. עם זאת טען כי יש לבצע כמה שינויים דרמטיים בחברה: "לא ייתכן שחברה עם פעילות אמריקאית כל כך רחבה מתנהלת מיבנה".

בהודעת דירקטוריון אורמת הערב מתייחסת החברה לדברים וכותבת: "התנהלותה של בעלת המניות אינה מתיישבת עם הצהרותיה לפיהן היא רואה לנגד עיניה את טובת החברה (...) התנהלות זאת של בעלת המניות מצביעה על כך שהיא מונעת ממניעים הזרים לטובת החברה".

אורמת מציינת כי נתנה לגזית אפשרות להביא את טענותיה בפני הדירקטוריון וכי פגישה בין דיתה ברוניצקי לדורי סגל נקבעה לשבוע הבא. בסביבת גזית מאשרים קיומה של פגישה כאמור, אך מסבירים כי במקביל הקדימה אורמת את האסיפה הכללית לבחירת הדירקטורים החיצוניים בחודש ימים, וזאת על מנת לקבוע עובדות בשטח ולמסמס את ההידברות עמם - דפוס פעולה שאפיין לשיטתם את משפחת ברוניצקי בשלוש השנים האחרונות.

באורמת לעומת זאת טוענים כי הכוונות היו כנות לקראת הפגישה בשבוע הבא, ולכן דיתה ויהודה ברוניצקי הוכו הבוקר בתדהמה לנוכח נייר העמדה החריף שנשלח אליהם ולבורסה ובו טענות על כשלים ניהוליים. "זו צביעות, אי אפשר לנהל משא ומתן ובאמצע לצאת למתקפה בתקשורת", אמרו. 

מקורבים לאורמת דוחים את דבריו של סגל על היותו משקיע פאסיבי בלבד, וטוענים כי מינוי שני דירקטורים הוא השתלטות דה פקטו על החברה. לטענת אורמת, מדובר בניסיון "להשתיל סוס טרויאני בדירקטוריון".

המקורבים טוענים כי היתה נכונות לשקול צעדים פיננסיים שהציעה גזית, ובחודשים האחרונים אף נשקלה הצעה ספציפית שנפלה משום שהיתה לא ישימה.

בגזית מגיבים ואומרים כי היתה התעלמות מוחלטת מניסיונות ההידברות שלהם, וחוזרים ומדגישים כי כוונותיהם כנות, כי נפלו כשלים חמורים בהתנהלות החברה, וכי כצמן וסגל רוצים בהשבחת ההשקעה לטובת כל בעלי המניות.

"אנחנו מודאגים מאוד ממצב אורמת, זו האמת. גזית בסך הכל רוצה להציל את אורמת ואת משפחת ברוניצקי. אנחנו חושבים שיש כשלים שאפשר לתקן אותם וצריך לתקן אותם ואנחנו רק רוצים לעזור", אמר היום סגל בשיחה עם "כלכליסט".

סגל תיאר כמה כשלים שנפלו לדעתו בהתנהלות הנהלת אורמת, בהם כשלים פיננסיים שהביאו את החברה לתקן לאחור את דו"חותיה לאור דרישת רשות ניירות ערך בארה"ב. כמו כן תקף את העובדה שאין לה הנהלה אמריקאית ושהיא לא מבצעת מיזוגים ורכישות.

בנוסף הדגישו מקורבים לחברה את העובדה שממילא לא ניתן להחליף את דירקטוריון אורמת בבת אחת, אלא דיקרקטור פעם בשנה, כך שהשתלטות דרך הדירקטוריון אינה אפשרית. עוד הדגישו בחברה כי בתקופה האחרונה מכרו מניות ולא הגדילו אחזקות. "כמה זמן יעבור עד שהברוניצקים יבינו שאין לנו כוונות להדיח אותם", אמרו בגזית.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
קיימות מספר חברות שמובילות את האנרגיה המתחדשת בצפון אפריקה, ובאירופה, ובישראל;
וכן בישראל ישנו מאגר לגז הטבעי בדלק מאובן שיכול להפעיל תחנת כוח והיינו פיתרון חלקי לנפט המזוקק - שיכול לשמש כתחליף חלקי להפעלת מכשירים שמבוססים על חשמל - חברת אורמת יכולה להוציא אנרגיה ולשמר את האנרגיה, אך אינה יכולה להוות כתחליף מלא להספקת אנרגית החשמל - כך שלא מדובר - "בייצרנית חלב ודבש" - והעיתוי להמשך חילוקי הדעות בין אורמת לגזית אינו פותר את תהליך הצמיחה - ואינו מיועד להשתלטות - ועדיף בתחום הנ"ל לשמור על אנרגיה נקיה.
אזרחית  |  11.09.10
4.
במבט ענייני
קראתי בעניין מסויג את דבריו הפשטניים והפסוודו ציוניים של "כלכלן", שנראה לי שאפילו לא מבין במה עוסקת אורמת ועל מה כל הרעש שמעוררת גזית אינק. המוצר של אורמת הינו הקמה ותפעול של תחנות כוח בכל העולם (ואף לא אחת בישראל); ולהצלחתה כחברה לאורך שנים רבות, ומעבר לתקופת פעילותו של דור מייסדיה, היא חייבת להצטיין בשדרת ניהול חזקה ואפקטיבית בכל הרמות ובכל העולם. חברה בינלאומית כזו לא יכולה להיות מנוהלת באופן ריכוזי ע"י מספר אנשים בודדים – לא משנה אם יושבים ביבנה או בכל מקום אחר בעולם. הדירקטוריון של אורמת נמצא כיום בשליטה בלעדית של אנשי שלומם ומקורביהם של משפחת ברוניצקי; דבר זה כבר הוכח כהרה אסון לניהולה התקין של חברה ציבורית ובוודאי אינו ערובה לשמירת האינטרסים של כל משקיעיה, שלא כולם הם גזית אינק – גם הקטנים יותר צריכים להיות מודאגים לגורל השקעותיהם לטווח הארוך בחברה זאת.
לא כלכלן , מרכז  |  03.07.10
2.
כשיש לך מוצר מנצח ,גם ממרתף בדרום תא אפשר לנהלו
אפשר להגיד שאורמת ומשפ ברוניצקי היא נוסחה להצלחה ציונית מפעל שבאמת מפרנס משפחות ממטרה נעלה שאלוהים באמת יכול להתגאות בהם אנשים צנועים שמתרכזים במטרה ולתרום לחברה לצערנו,הם משחקים במגרש של הגדולים ושל כאלה שלא תמיד חושבים ציוניים אלא כלכלי.לא פשוט אבל דורש כישורים וכלים להתגונן מפני אלה שרוצים להשתלט.כצמן וחבריו הם אותם אלה שישבו במשרדי פאר,רכב מפואר והמון החוצה. אני מאמין שגם מיבנה,כן כצמן לא טעיתי מיבנה,אפשר לנהל חברה בינלאומית.אם המוצר מנצח אפשר לנהל אותו גם ממרתף בדרום תל אביב. ברוניצקים,אני שייך לקלאסיים ורוצה ללהגיד שאתם משפחת יחידי סגולה.המשיכו להגן על מפעל חיים שהרבה בעולם יכולים להיות גאים בכם והשארו ענווים כמו שאתם. המשיכו. לפתח ולהתפתח מבפנים עמ שכמו שקצמן אומר תיהיו בסטנדרטים בינלאומיים וזאת לא בכדי שתצליחו יותר כי אתם כבר אלא שתוכלו לזהות מהלכים כמו כצמנים כאלה שאלוהים רק יודע מה מסתתר מאחורי האינטרסים שלהם כדוגמת השתלטות תשובה על דלק.מחזיק אצבעות להמשך הדרך.
כלכלן , מרכז  |  02.07.10