אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי: הדירות יתייקרו בחודשים הקרובים; התייצבות - רק בהמשך צילום: עמית שעל

לאומי: הדירות יתייקרו בחודשים הקרובים; התייצבות - רק בהמשך

בסקירתם השבועית כותבים כלכלני הבנק כי עדיין קיימים לחצים לעליית מחירי הדיור, וכי ההוראות החדשות של בנק ישראל טרם באות לידי ביטוי בשוק

08.07.2010, 10:30 | מישל אודי

בסקירה השבועית של בנק לאומי נכתב היום (ה') כי עדיין קיים לחץ של קונים בשוק הנדל"ן - דבר המהווה לחץ לעליית מחירים נוספת בשוק הדיור.

בסקירה צוין כי בחודש מאי צומצם קצב המכירה של דירות במסגרת הבנייה הפרטית וכי מספר חודשי ההיצע - היחס בין מספר הדירות שנותרו למכירה בסוף החודש לבין מספר הדירות שנמכרו במהלך החודש - הגיע לרמת שפל של שבעה חודשים כאשר במחוז המרכז (ללא תל אביב) מספר חודשי ההיצע עומד על ארבעה חודשים בלבד. 

"המשמעות היא שככל שמספר חודשי ההיצע נמוכים יותר הם משקפים עודפי ביקוש חזקים יותר, וברמה הנוכחית של חודשי ההיצע מדובר עדיין בגורם הצפוי להביא ללחץ לעליית מחירים", מסבירים בבנק.

"ראוי לזכור, כי השפעת הוראתו החדשה של בנק ישראל משלהי חודש מאי לבנקים, אשר מטרתה לפעול לשינוי המגמה הנוכחית של עליית מחירים, טרם באה לידי ביטוי בנתונים בפועל. להערכתנו, בחודשים הקרובים עדיין יימשכו עליות מחירים ורק בהמשך השנה עשויים המחירים להתייצב", הוסיפו שם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
האמת היא שהממשלה לא ממש רוצה להוריד את מחירי הדירות, ראו מה היא עושה לקבוצות הרכישה
"מישהו" מרוויח מעליית מחירי הדירות ולכן עליית מחירי הדירות משרתת את המדיניות הכללית של הממשלה והאוצר. אז בואו ונראה מיהו אותו "המישהו"? ראשית אלה שוב בעלי ההון שחשוב לממשלה להמשיך למלא את כיסיהם. הם בונים את הדירות ומוכרים יקר, הם נותנים הלוואות ומרוויחים מהריבית. מי הוא העוד "מישהו"? כמובן הממשלה. מחירי הדירות עולים גם הכנסות הממשלה ממיסים עולות. קבוצות הרכישה החלו להוזיל את הדירות ומייד הממשלה נחלצה לעזרת הקבלנים , מיסוי, מגבלות אשראי וכו. תפתחו את העיניים ותראו שהאינטרס של הממשלה הוא להעלות את מחירי הדירות. וכמו שאמר חכם ממני "שלא יעבדו עליכם...."
דרור , מצפה רמון  |  11.07.10
48.
חלק מהאשמה של עליית המחירים המטורפת הם סוכני הנדלן
כאשר ישנו מצב שפונים לסוכני נדלן למציאת דירה או לקניית דירה נוצר מצב שישנם מוכרים שלא מוכנים לשלם עמלות לסוכנים, ולכן נוצר מצב שברוב המקרים מי שמרים את המחיר וקובע אותו הוא בעצם סוכן הנדלן שפשוט רוצה כך להרוויח את העמלה שלו ואפילו יותר מכך, המוכרים אומרים אני רוצה xx שקלים וכל השאר תיקח לא איכפת לי, ולכן יש לחץ בשוק של קונים שלא מוצאים דירות לקנות, והסוכנים מביאים אותם לראות ומרימים מחירים ונוצר מצב שבשנה וחצי האחרונה המחירים לא מפסיקים לעלות
סוכן נדלן  |  10.07.10
לכל התגובות