אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל יבדוק את הבונוסים שהוענקו לבכירי בנק אגוד צילום: בועז אופנהיים

בנק ישראל יבדוק את הבונוסים שהוענקו לבכירי בנק אגוד

הדירקטוריון החליט לחלק מענק שנתי כולל של 2.6 מיליון שקל למנכ"ל ולחברי ההנהלה, למרות שלא עמדו ביעד התשואה להון. היו"ר אבלס קיבל בונוס של 1.2 מיליון שקל

11.07.2010, 19:50 | תומר זלצר
הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל פתח בבדיקה של הבונוסים שהוענקו לבכירי בנק אגוד בגין ביצועי שנת 2009.

לפני כשבועיים הודיע אגוד כי הדירקטוריון החליט להעניק למנכ"ל חיים פרייליכמן מענק שנתי של 1.2 מיליון שקל ולחמישה חברי הנהלה בכירים מענק שנתי של 1.4 מיליון שקל.

דירקטוריון אגוד החליט לחלק את המענקים למרות ששיעור התשואה על ההון ב-2009 עמד על 6.6% - פחות מהשיעור המינימלי שבגינו מגיע מענק בהתאם להסכמי ההעסקה של המנכ"ל וחברי ההנהלה. בהתאם להסכם ההעסקה של המנכ"ל, שיעור התשואה על ההון המינימלי שמקנה לו זכות לקבלת מענק עומד על 7.5%. בהתאם להסכם עם חברי ההנהלה, שיעור התשואה על ההון המינימלי שמקנה להם זכות לקבלת מענק הינו 7%.

הדירקטוריון נימק את החלטתו, בין השאר, בכך ש"הבנק עמד בתוכנית האסטרטגית התלת-שנתית לשנים 2007-2009; ישנו שיפור עקבי, שיטתי ומשמעותי בכל אחת מהשנים הללו במגוון פרמטרים המתייחסים לביצועי הבנק; והושלמה בהצלחה שורת הנפקות שאפשרו לבנק לעמוד בתיאבון הסיכון של יעדי ההון שנקבעו על ידי הדירקטוריון ב-2009". בנימוקי הדירקטוריון צוינה גם "השגת רווח נקי גדול באופן משמעותי מיעד הרווח שנקבע במסגרת תוכנית העבודה האתגרית של הבנק לשנת 2009, רווחיות הבנק לשנת 2009 והגידול ברווחיות (113%) בהשוואה ל-2008".

בשבוע שעבר הודיע אגוד כי גם יו"ר הדירקטוריון זאב אבלס, לשעבר המפקח על הבנקים, לא ייצא מקופח ויקבל בונוס של 1.2 מיליון שקל.

מבנק אגוד נמסר בתגובה: "הבנק מקבל החלטות על ידי הגורמים המוסמכים לכך בהתאם להוראות הדין, וכך גם לעניין המענקים. הבנק מקיים קשר שוטף עם נציגי הפיקוח על הבנקים במהלך העסקים הרגיל בכל נושא שהוא".

תגיות