אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": המוסדיים צפויים להצביע נגד השכר של גניגר בתיא השקעות צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": המוסדיים צפויים להצביע נגד השכר של גניגר בתיא השקעות

ל"כלכליסט" נודע כי פועלים סהר ממליץ להתנגד לשכרו של יו"ר ומנכ"ל החברה, עמי גניגר. על פי הערכות, למעלה מ־30% מבעלי המניות בחברה יתנגדו לאישור חבילת השכר. בין המתנגדים: מנורה והראל המחזיקים ב־24% מהמניות

12.07.2010, 07:02 | נעמה סיקולר ורחלי בינדמן

המוסדיים צפויים להגיד "לא" גורף לשכרו של עמי גניגר. ל"כלכליסט" נודע כי פועלים סהר ממליץ לגופים המוסדיים להתנגד לחבילת השכר שמבקשת תיא השקעותלאשר ליו"ר ולמנכ"ל החברה. בעלי המניות הגדולים בחברה מנורה

מבטחים (15%) והראל (9%) שדי בהתנגדותם כדי להפיל את חבילת השכר, צפויים ליישר קו עם ההמלצה אך אליהם צפויים להצטרף גם יתר בעלי המניות של החברה כך שהתנגדות המוסדיים צפויה להיות גורפת. בין המתנגדים הנוספים בעל המניות הפרטי יצחק זאוברמן, שמחזיק ב־4% ממניות החברה, מילניום השקעות שמחזיקה כ־2% ומיטב עם החזקה של כ־1%.

ההתנגדות של הגופים המוסדיים צפויה על רקע העובדה שגניגר דיווח תחילה כי הוא מבקש למשוך שכר כפול על תפקידו כמנכ"ל וכיו"ר למשך ארבע שנים מבלי שהוא מתחייב בעצמו לכהן בשני התפקידים את מלוא התקופה.

שכר הבסיס שלו על פי הנוסחה הזו צפוי להגיע לכ־2 מיליון שקל בשנה. נוסף על כך, מבקש גניגר לאשר לו בונוס של 7.5% על כל רווח של מעל 7.2 מיליון שקל. גם לנוסחה הזו מתנגדים הגופים המוסדיים משני טעמים: הפסדים שצברה החברה בשנתיים האחרונות והרצון לייצר מנגנון תגמול ארוך טווח והעובדה שתיא לא מחריגה סוגי רווח מסוימים מנוסחת התגמול כמו, למשל, רווח משיערוכים.

חלק מבעלי המניות בתיא גם טוענים כי נפלו כשלים בחוות הדעת לאישור חבילת השכר שסיפקה החברה לדירקטוריון. הטענה היא כי קבוצת ההשוואה שנבחרה על ידי מחברת הדו"ח, רו"ח עליזה שרון, איננה מייצגת די חברות בסדר הגודל של תיא עם שכר מנהלים נמוך יותר, ועל כן לא ניתן לקבוע כי השכר שמבקש גניגר למשוך "סביר". כמו כן טוענים בעלי המניות כי חוות הדעת התייחסה לכפל השכר שביקש גניגר, בתפקידו כיו"ר ומנכ"ל, ומרגע שדיווח כי לא ימלא את תפקיד היו"ר בהתנדבות יש לאשר מחדש את השכר בדירקטוריון.

יצחק זאוברמן המחזיק ב־4% ממניות החברה ביקש באמצעות עורך דינו גד מינא דיון מחודש בדירקטוריון אך תיא התעלמה מהדרישה ודחתה את האסיפה הכללית לסוף השבוע. על פי הערכות, היא עשויה להגיש נוסח מתוקן להצעת השכר כדי להבטיח את אישורה.

 

באוגוסט אשתקד התבקשה האסיפה הכללית לבצע עדכון קודם לשכרו של גניגר, כשגם אז גררה חבילת השכר ביקורת ציבורית. מילניום וזאוברמן התנגדו גם אז להצעה ביחד עם חלק מבעלי המניות של מנורה (הפוליסות המשתתפות התנגדו לאשר את השכר והנוסטרו של מנורה הצביע בעד). הראל הצביעה בפעם הקודמת בעד השכר של גניגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות