אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב שוב פוזל לשווקים: אפריקה נכסים מחדשת תוכניות להנפקת אפי אירופה

לבייב שוב פוזל לשווקים: אפריקה נכסים מחדשת תוכניות להנפקת אפי אירופה

הכוונה היא להנפיק את החברה-הבת, העוסקת בייזום נדל"ן במזרח אירופה, בבורסת פולין, כאשר שוק הנדל"ן שם ייפתח להנפקות

28.07.2010, 09:07 | סיון איזסקו

אפריקה נכסים מחדשת בימים אלו את בחינת האפשרות להנפיק את החברה־הבת אפי אירופה, הפועלת בתחום ייזום הנדל"ן במזרח אירופה, כך נודע ל"כלכליסט".

לצורך כך מינתה אתמול אפריקה נכסים את סמנכ"ל הכספים שלה, אבי ברזילי, שהוביל בעבר את הנפקת אפי פיתוחבבורסת לונדון, לתפקיד משנה למנכ"ל אפריקה נכסים ואחראי על פעילותה בארץ ובמזרח אירופה.

עוקבים אחר השוק

מדובר עדיין בשלבים ראשוניים של בחינת אפשרות ההנפקה. בחברה עוקבים בדריכות אחר מצב השוק הראשוני בבורסת פולין, וכשיתקבלו איתותים ראשוניים על אפשרות הנפקה, בכוונת החברה להאיץ את ההליכים, ובהם פרסום תשקיף לאפי אירופה. מדו"חות אפריקה נכסים לשנת 2009 עולה כי לאפי אירופה נכסים בהיקף של כ־5.7 מיליארד שקל.

עם מינויו לתפקיד המשנה למנכ"ל אפריקה נכסים יסיים ברזילי את תפקידו כסמנכ"ל הכספים של החברה ושל אפי פיתוח, וגם את תפקידו כסמנכ"ל רוסיה וחבר העמים באפריקה ישראל.

איזי כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל, מסר אתמול כי "במהלך שנות עבודתו בקבוצה הוביל ברזילי מהלכים עסקיים רבים ומורכבים והיה בין האחראים להפיכתה של אפריקה נכסים לשחקנית מובילה בשוקי הפעילות שלה באירופה ובישראל. "אני משוכנע כי ברזילי, בתפקידו החדש, יתרום רבות להמשך צמיחתה ולביסוס מעמדה של אפריקה נכסים בכל השווקים שבהם היא פועלת".

אבי ברזילי כיהן בתפקידו באפריקה נכסים מאז שנת 2004, והיה מעורב בתהליכים המרכזיים שהחברה עברה במהלך השנים, כולל הנפקתה של אפריקה נכסים בבורסה בתל אביב בשנת 2004, הקמת החברה־הבת אפי אירופה בשנת 2006 ועיבוי תיק הנכסים של החברה בישראל במהלך השנים.

החל משנת 2001 היה ברזילי מעורב בהקמת פעילות החברה־האם אפריקה ישראל ברוסיה, ומילא תפקיד מרכזי בהנפקתה של אפי פיתוח בבורסה בלונדון בשנת 2007. כמו כן כיהן ברזילי כסמנכ"ל הכספים של אפי פיתוח החל משנת 2007.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות