אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת SRI מקימה קרן השקעות ראשונה בישראל צילום: בועז אופנהיים

קבוצת SRI מקימה קרן השקעות ראשונה בישראל

הקרן של ניר זיכלינסקי מגייסת 50 מיליון דולר ועתידה להשקיע בחברות בעלות יכולת פיננסית, המחויבות לאחריות חברתית

08.08.2010, 23:02 | גולן חזני

SRI Global Group בראשות איש העסקים ניר זיכלינסקי, לשעבר המשנה למנכ"ל אריסון השקעות, מקימה קרן השקעות ראשונה בישראל. הקרן תתמקד בחברות המוכוונות לתפיסה של אחריות חברתית, לפי מדיניות ההשקעות של הקבוצה. ל"כלכליסט" נודע כי בשבועות האחרונים נפגשו מנהלי הקרן עם בכירים בגופים פיננסיים במשק והציגו בפניהם את הקרן החדשה.

קבוצת SRI (ראשי תיבות של Socially Responsible Investments) משקיעה בחברות שמוכנות לקבל עליהן את תפיסת האחריות החברתית כתנאי להשקעה, ומתחייבות ליישם אותה. בהתאם לכך, מטרת הקרן החדשה היא ליצור פלטפורמת השקעות לחברות המוכוונות לתפיסה זו. הקרן צפויה לגייס עד 50 מיליון דולר, ולהתמקד בחברות בעלות תזרים מזומנים חיובי.

לפי מחקר של גולדמן זאקס שפורסם לאחרונה, השקעה על פי תפיסת ה־SRI יוצרת תשואה עודפת לבעלי העניין בחברות תוך תנודתיות נמוכה. רציונל ההשקעה גורס כי יש לפעול על פי מודל כלכלי המניב כבר עתה מזומנים ולהשיג צמיחה לאורך זמן.

SRI הוקמה ע"י זיכלינסקי, ועוסקת בין השאר ברכישות, מיזוגים ושיתופי פעולה, וכן בפעילות ייעוץ וליווי של חברות בארץ ובעולם. המיזם האחרון של SRI שנחשף בתקשורת היה בתחום ההייטק, ובמסגרתו הקימה SRI עם חברת מסטר תוכנה של עופר לוי ומיכאל ליבנר בית תוכנה בבעלות משותפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות