אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 C4 החדשה, הונדה CRZ, יונדאי IX35 וסוזוקי סוויפט קיבלו ציון בטיחות מושלם

C4 החדשה, הונדה CRZ, יונדאי IX35 וסוזוקי סוויפט קיבלו ציון בטיחות מושלם

מבחן הריסוק של ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP נחשב לאמת מידה בענף הרכב ולמבחן ריסוק מחמיר במיוחד

25.08.2010, 11:29 | תומר הדר

ארבעה דגמי רכב חדשים, שחלקם משווק בישראל וחלקם עתיד להיות משווק בישראל, זכו בציון מושלם של חמישה כוכבים במבחן ריסוק של ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP.

מבחן הריסוק של EURONCAP נחשב לאמת מידה בענף הרכב ולמבחן ריסוק מחמיר במיוחד. במקרה של רכב הכביש שטח יונדאי IX35 ששיווקו בישראל החל השנה, התקבל ציון גבוה במבחן ריסוק חזיתי. עם זאת, ב-EURONCAP מדגישים שבמכונית שנבחנה נרשמה תקלה בכרית אוויר צידית, שמנעה ממנה להתנפח כראוי.

סוזוקי סוויפט החדשה, ששיווקה בישראל צפוי להתחיל בחודשים הקרובים, זכתה אף היא לציון ריסוק מלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה, בדומה ליונדאי. גם במקרה של הסוויפט מציינים מומחי EURONCAP שהרכב עמיד ביותר בעת ריסוק חזיתי, אך זוכה לציון "בינוני" בריסוק צידי, במיוחד בפגיעות באזור החזה.

הונדה CRZ, מכונית הספורט ההיברידית היחידה שנמכרת בישראל, זכתה גם היא לציון הכולל הגבוה ביותר, חמישה כוכבים מתוך חמישה. גם סיטרואן C4 החדשה, ששיווקה בישראל צפוי להתחיל בחודשים הבאים, זכתה לציון ריסוק גבוה במבחן החזיתי, אך במבחן הפגיעה הצידי מציינם בוחני EURONCAP שההגנה לאזור החזה של יושבי הרכב היא "חלשה". כמו כן מציינים בוחני EURONCAP שהיושבים מאחור חשופים לפגיעות "צליפת שוט" בצווארם.

תגיות