אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום: מנכ"ל עמותה גנב 4 מיליון שקל מכספים שנועדו לילדים עוורים צילום: shutterstock

אישום: מנכ"ל עמותה גנב 4 מיליון שקל מכספים שנועדו לילדים עוורים

על פי כתב האישום, הנאשם משך מחשבון הבנק של עמותת "קרן אור" המחאות לזכות מוטבים שונים שאינם בקשר עסקי עם העמותה לצורך משחקי הגרלות הימורים ותשלומי הוצאות אישיות

25.08.2010, 11:59 | איתי הר אור

לבית משפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעה כנגד משה ריפס ששימש כמנכ"ל עמותת "קרן אור". על פי כתב האישום, גנב ריפס במשך שנים כ-4 מיליון שקל מכספי העמותה לצורך הימורים והוצאות אישיות.

מטרות עמותת "קרן אור" הן טיפול בילדים ונוער עיוורים בעלי מגבלות גופניות נוספות. מימון העמותה נעשה ברובו מכספי תרומות מארה"ב המועברים על ידי חברי הנהלת העמותה בארה"ב וחלקו מתמיכה של משרד העבודה והרווחה בישראל בעמותה. על-פי כתב האישום, בין השנים 1986 ועד 2006, שימש ריפס כמנכ"ל העמותה והיה מורשה חתימה בעמותה. לטענת הפרקליטות, במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, גנב ריפס מכספי העמותה בסך של כ-3,996,519 שקל לשימושו האישי, בין השאר לצורך משחקי הגרלות הימורים, תשלומי הוצאות אישיות של הנאשם או בני משפחתו.

לטענת הפרקליטות, ריפס, תוך ניצול תפקידו כמנהל בפועל של העמותה ומורשה חתימה בה דאג להציג מצג שווא לפיו סכומי הכסף שגנב היוו כביכול הוצאות לכיסוי פעילות שוטפת של העמותה או כתשלומים עבור הוצאות שלו או משכורות שלו ובאישור הנהלת העמותה לכאורה - הכל שלא כדין. על פי כתב האישום, לעיתים עשה ריפס שימוש בהמחאות שנרשמו לפקודת עובדים בחברה והורה לעובדים אלו כי יפדו בפועל את ההמחאות ויעבירו את כספי פדיון ההמחאות במזומן לכיסו.

על פי כתב האישום, הנאשם משך מחשבון הבנק של העמותה המחאות לזכות מוטבים שונים שאינם בקשר עסקי עם העמותה ולא העניקו לעמותה שירותים כלשהם, כאשר להם היה עליו לשלם סכומי כסף שונים לצרכיו הפרטיים. על מנת להסתיר את הגניבה רשם הנאשם או גרם לכך שירשם בכזב בספחים של ההמחאות כאילו שמשו לצרכים שוטפים וכשרים של העמותה.

כתב האישום מייחס לנאשם גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. את כתב האישום הגישה עו"ד רבקה אלקובי מפרקליטות מחוז ירושלים.

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ממש לא כך ישנם עמותות קטנות שלא משלמת שכר לאף אחד כולם בהתנדבות
שווה לתרום לעמותות הקטנות, המסודרות ויש להם ניהול תקין ושעושות המון למען הנזקקים ולא לעמותות הגדולות ששם יש מקבלי שכר גבוה ומקבלות תקציבי ענק מהעיריות ומהממשלה שאלו לפני שאתם תורמים מה משכורתו של המנכ"ל וההטבות שהוא מקבל ולפי זה תחליטו
אחד שמכיר מקרוב  |  29.08.10
4.
אסור לנו לעשות הכללות = כניסה וללמוד
אסור לנו לעשות הכללות, ישנם עמותות שמנוהלות נכון והחשוב ביותר, כולם מתנדבים ואין אף אחד שמקבל שכר. לפני שתרמתם : 1. בדיקו באתר רשם העמותות שלעמותה יש ניהול תקין לאותה שנה 2. בקשו לדעת את 5 מקבלי השכר הגבוה ביותר בעמותה 3.תרמו ישר לעמותה ולא לקבלני תרומות ולא דרך טלפון 4. בקשו לדעת את יעוד התרומות שתרמתם 5. דרשו קבלה על הסכום שתרמתם לסיכום העדיפו עמותות שלא משלמות שכר לא לבעלי התפקידים (מנכ"ל, מזכירה, עו"ד רו"ח וכו') ואין אדם שמקבל שכר, כל בעלי המקצועות והמתנדבים כולם בהתנדבות, כך שכל הכסף שתרמתם מגיע ישירות לנזקקים.
מנכ"ל עמותה , תל אביב  |  28.08.10
לכל התגובות