אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון דיסקונט אישר את מינוי ראובן שפיגל למנכ"ל צילום: ראובן קפוצ'נסקי

דירקטוריון דיסקונט אישר את מינוי ראובן שפיגל למנכ"ל

שפיגל מכהן מ-2006 כמנכ"ל בנק דיסקונט ניו יורק. ההחלטה היא בכפוף להסכמת המפקח על הבנקים ומועד תחילת הכהונה טרם נקבע

25.08.2010, 16:08 | תומר זלצר

דירקטוריון בנק דיסקונט אישר היום (ד') את בחירתו של ראובן שפיגל לתפקיד המנכ"ל. שפיגל, שמכהן כיום בתפקיד מנכ"ל בנק דיסקונט ניו יורק, יחליף את גיורא עופר שיפרוש מתפקיד מנכ"ל דיסקונט בסוף ינואר 2011, לאחר כהונה בת עשור. ההחלטה בדבר המינוי האמור היא בכפוף להסכמת המפקח על הבנקים ומועד תחילת הכהונה טרם נקבע.

יוסי בכר, יו"ר הדירקטוריון, ציין בהודעת הבנק: "ניהלנו תהליך מובנה וסדור באמצעות ועדת האיתור ובסופו בחרנו במועמד הטוב ביותר לניהול הקבוצה. אני משוכנע שעם מאמץ משותף של ההנהלה והעובדים נוכל לאתגרים שלפנינו ונוביל את דיסקונט לשיאים חדשים לטובת הבנק, לקוחותיו, עובדיו ובעלי המניות".

   בדומה לעופר, גם שפיגל (54) צמח בבנק לאומי. בתחילת דרכו שימש כעוזרה האישי של גליה מאור, בעת שכיהנה כמשנה למנכ"ל בנק לאומי. בהמשך קודם לתפקיד מנהל מרחב תל אביב-צפון, ובסוף שנות ה-90 עבר לשמש כמנכ"ל חברת דלק נדל"ן מקבוצת דלק – תפקיד שבו כיהן במשך שלוש שנים.

ב-2001 הצטרף לדיסקונט, תחילה כראש מערך תכנון ומטה. לאחר תקופה קצרה בתפקיד, מונה לראש החטיבה הבנקאית, תפקיד שבמסגרתו ביצע שינויים רחבים במערך הסניפים של דיסקונט ובמיצובו. עד 2006 שימש שפיגל גם כיו"ר בנק דיסקונט למשכנתאות וכדירקטור בחברת כרטיסי האשראי כאל שבבעלות דיסקונט.

ב-2006 מונה שפיגל לתפקיד מנכ"ל בנק דיסקונט ניו יורק – הבנק הגדול ביותר מבין הבנקים הישראלים הפועלים בארה"ב. שפיגל החליף את אריה שר, שסיים את תפקידו על רקע חשיפת פרשת הלבנת ההון שנחשפה בבנק. לפני כשנה השלים שפיגל את גיבוש ויישום תיקון הליקויים שנמצאו במסגרת פרשת הלבנת ההון ובעקבות כך הסיר הרגולטור האמריקאי מעל את צו ה-cease and desist שחייב את הבנק לפעול רק באישורו ומנע ממנו חופש פעולה בהתנהלותו.

בתקופת כהונתו יישם שפיגל תהליך רה-ארגון בשלוחה האמריקאית של דיסקונט שכלל תוכנית התייעלות, בניית תשתית חדשה לניהול סיכונים ושיפור מערכת הקשרים מול רשויות הפיקוח האמריקאיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות