אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: שערי ריבית השיגה צו ביניים כנגד "שווי הוגן" של פרופ' צבי וינר

פרסום ראשון: שערי ריבית השיגה צו ביניים כנגד "שווי הוגן" של פרופ' צבי וינר

חברת שערי ריבית תוקפת את נצחונו של וינר במכרז ציטוטי הריבית של משרד האוצר בטענות של ניגודי עניינים

25.08.2010, 14:25 | רחלי בינדמן

בית המשפט העניק הבוקר (ד') צו מניעה זמני כנגד משרד האוצר, האוסר עליו לעת עתה להוציא אל הפועל את זכיית קבוצת שווי הוגן בראשות פרופ' צבי וינר במכרז האוצר.

כזכור, לפני כחודש הוכרז הזוכה במכרז ציטוט שערי ריבית לצורך קביעת שווי הוגן של נכסים לא סחירים שמחזיקים הגופים המוסדיים. קבוצתו של וינר זכתה במכרז ויועדה להחליף את קבוצת שערי ריבית שסיפקה את הציטוטים ב-5 השנים האחרונות. מתמודדת נוספת בולטת במכרז שהפסידה היתה חברת דירוג האשראי מדרוג.

טענות לניגוד עניינים

שערי ריבית תקפו את הזכיה בטענות לטעות בחישוב המחיר במכרז וכן לטענות נוספות הנוגעות לניגודי עניינים בקביעתו. כך למשל טוענים בשערי ריבית כי אורלי שדה, ששימשה יועצת מיוחדת לאגף שוק ההון באוצר שניהל את המכרז, מקורבת לפרופ' וינר. כן נטען, כי ניסים כהן, לשעבר בכיר באגף שוק ההון שמשתייך לקבוצתו של וינר, נמצא בניגוד עניינים כיון שהיה אמון על המכרז הראשון שהוציא האוצר בו זכתה שערי ריבית.

השבוע פורסם לראשונה ב"כלכליסט" כי גם בקרב הגופים המוסדיים נשמעו קולות נגד תוצאות המכרז ואיגוד חברות הביטוח שיגר לאוצר מכתב בו הוא מבקש לדחות את הפעלת המודל של הקבוצה של וינר בכמה חודשים כדי לוודא התאמתו וביצועיו.

השלכות השימוש במודל לגופים המוסדיים הן קריטיות, כיוון שמדובר בכלי המשמש אותם כדי לקבוע את התשואות ואת שווי התיקים שהם מנהלים לעמיתים ביחס לאגרות חוב לא סחירות והלוואות שהם מחזיקים עבורם. בקרב הגופים המוסדיים הביעו חשש שיישום מהיר מידי של המודל עלול לגרום נזקים ולכן ביקשו ליישם אותו בהדרגה תוך המשך שימוש במודל הקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות