אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדקורפ הקנדית תרכוש את חברת כריית הזהב אנדין ב-3.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

גולדקורפ הקנדית תרכוש את חברת כריית הזהב אנדין ב-3.2 מיליארד דולר

הצעתה של גולדקורפ, שגברה על הצעה מתחרה מאלדורדו גולד, מעניקה פרמיה של 35% למחיר המניה של אנדין בבורסה בטורונטו

03.09.2010, 11:24 | סוכנויות הידיעות

חברת גולדקורפ הקנדית הודיעה על כוונתה לרכוש את חברת כריית הזהב אנדין ריסורסס (Andean Resources), תמורת 3.6 מיליארד דולר קנדי (3.2 מיליארד דולר), ובכך גברה על הצעה מתחרה מאלדורדו גולד.

מדובר ברכישה האחרונה בשורה של עסקאות השנה בתעשיית הכרייה, כולל רכישתה של ליהיר גולד תמורת 8.4 מיליארד דולר על ידי יריבתה ניוקרסט האוסטרלית, על רקע עליית מחירי הזהב קרוב לשיא חדש בעקבות חוסר הוודאות הכלכלית שדוחפת את המשקיעים לעבר השקעות בטוחות יחסית.

גולדקורפ מסרה כי ההצעה, שכוללת מזומן ומניות בשווי 6.50 דולר קנדי למניה, צפויה להיסגר לקראת סוף 2010 או תחילת 2011, ואושרה פה אחד על ידי חברי הדירקטוריון של שתי החברות. הצעתה של גולדקורפ עקפה כאמור את ההצעה של אלדורדו שעמדה על 6.36 דולר קנדי למניה.

הצעתה של גולדקורפ מעניקה פרמיה של 35% למחיר המניה של אנדין בבורסה בטורונטו. המניות של החברה הרשומות באוסטרליה זינקו ב-30.9% במסחר בסידני לרמה של 6.40 דולר אוסטרלי, לפני עצירת המסחר.

"תוכניתה של אנדין להימכר אינה מפתיעה. הוא עוצבה כך שתימכר בשלב מסוים. השאלה היתה כיצד ובאיזה מחיר. המחיר והפרמיה נראים הגיוניים למדי", מסכם טים בייקר מ-BT פייננשל גרופ.

גולדקורפ מסרה כי הנכס העיקרי של אנדין הוא פרויקט Cerro Negro במחוז הדרומי סנטה קרוז בארגנטינה, שעל פי ההערכות המוקדמות עשוי להכיל עתודות של 3.1 מיליון אונקיות זהב ו-25 מיליון אונקיות כסף.

סקטור הכרייה מוביל את פעילות המיזוגים והרכישות העולמית, שרשמה עסקאות בשווי 267 מיליארד דולר באוגוסט.  

סקטור החומרים חווה עלייה של 30% בעסקאות, כש-BHP ביליטון מובילה את המירוץ עם הצעה בשווי 39 מיליארד דולר לרכישת פוטאש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות