אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי נווה צדק עתרו נגד בניית מגדלים סביב השכונה

תושבי נווה צדק עתרו נגד בניית מגדלים סביב השכונה

לאחר שוועדות התכנון והבנייה דחו את התנגדויותיהם, התושבים פנו לגיוס תמיכת בית המשפט

14.09.2010, 21:11 | דותן לוי

מאבקם של תושבי נווה צדק ותושבי שכונת פלורנטין נגד תוכנית המגדלים בדרום תל אביב עולה מדרגה. לראשונה הוגשה עתירה מינהלית בשם עמותת תושבי נווה צדק כדי לעצור את בנייתו של מגדל ליבר הנמצא בגבולה הצפון מזרחי, סמוך למגדל נחושתן. אתמול הגישו התושבים באמצעות עו"ד און צוק את העתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב־יפו והיזמים.

העתירה הוגשה לאחר שהוועדה הארצית דחתה את דרישות התושבים והוועדה המקומית, להתאים את הבנייה לגובה ואופי האזור, להקים תשתיות המתאימות לשכונת מגורים כדוגמת בתי ספר, גני ילדים, מתנ"סים, ולערוך תכנון כולל שיתחשב בצורכי הציבור. בעתירתם מתנגדים התושבים להגדלת הזכויות במגדל ליבר מ־16 קומות ל־26–32 קומות, ולאפשרות הבחירה שניתנה ליזמי המגדל בין מגדל בייעוד למשרדים, מגורים או משולב. התושבים מעדיפים מגדל למשרדים. כמו כן הביעו התושבים בעתירתם התנגדות לתוכנית הכוללת, שלפיה יוקמו סביב השכונה כ־12 מגדלים חדשים.

לדברי עטרה כהן, יו"ר העמותה של תושבי נווה צדק, מגדל ליבר הוא מגדל נוסף העתיד להיבנות כחלק מ"חומת המגדלים" החוצצת בין שכונת נווה צדק לפלורנטין. "הדרישה שלנו היא שעיריית תל אביב תעצור תוכניות פיתוח קיימות ותפעל בהתאם לחוק התכנון והבנייה, המחייב פרויקטים בסדר גודל כזה לבצע תכנון כולל ויסודי בנושאי הבנייה לגובה, המחסור במוסדות ציבור והתחבורה. לצערנו, הוועדה המחוזית ממשיכה בתכנון הנקודתי בלי להתייחס למסה המצטברת של כלל הבניינים". לדברי עו"ד צוק, "המועצה הארצית לתכנון ובנייה והוועדה המחוזית לתכנון ובנייה השאירו את ההחלטה בדבר ייעוד הקרקע בידי היזם, וזאת אף שייעוד הקרקע, יש בו כדי להשפיע על כל סביבת המגדל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
תפסיקו כבר עם הגישה של NIMBY (לא בחצר האחורית שלי)
מגדלים זה דבר חשוב להמשך פיתוח עיר מודרנית.. בטח בזו שמחירי הנדל"ן בה בשמיים. המגדלים האלה צריכים להיות איפה שהוא - אך בכל מקום שבו הם מתוכננים לקום הרי שתושבי אותו אזור רוצים למנוע את בנייתם. תשתיות זה לא העניין פה, אף אחד לא ישקיע 100 מיליון שקל במגדל מבלי לתבוע מהעיריה שתהיה אליו גישה נוחה אחרת הוא יהיה זה שיפסיד מזה ולא יצליח למכור את הדירות והמשרדים באותו מגדל.
יהודי  |  16.09.10
14.
13. ראש העיר הגרוע ביותר שהיה לת"א מעודה
האדם שהרס לדעת רבים את תל אביב, האדם שצריך לבקש סליחה ומחילה מהמטומטמים שבחרו בו (ומייד להתפטר מתפקידו), מבין שאין בתל אביב תשתית מתאימה לבניית מגדלים, הוא יודע שתל אביב אינה ניו יורק, אבל הוא אינו יכול ליצור תשתיות, לכן הוא בוחר בדרך הקלה: להציף את העיר במגדלים, להבריח אוכלוסיה לא אמידה מהעיר, לגרום לנזקים בלי לחשוב על העתיד, ולהתעלם מכל הגיון ומכל המומחים שטוענים שהפעולות שלו רעות לתל אביב http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3943283,00.html חולדאי הוא הדבר הגרוע ביותר שתל אביב היתה יכולה לייחל לעצמה.
אייל  |  17.09.10
13.
לכל המגיבים מטעם חולדאי
אף אחד לא לא מתנגד לבניית מגדלים. אבל לפני שבונים מגדלים בונים כבישים, בונים חניונים, בונים תחבורה ציבורית ובונים גנים, בתי ספר ומרפאות. לכל המטומטמים שמשווים את תל אביב לניו יורק, בניו יורק יש רכבת תחתית שמאפשרת עומס כזה עצום של אנשים למ"ר מרובע. בתל אביב אי אפשר לזוז בלי אוטו!
שמעון , מרכז  |  16.09.10
לכל התגובות