אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידו סמואל נעצר עד תום ההליכים: "מהווה סכנה לציבור" צילום: אוראל כהן

עידו סמואל נעצר עד תום ההליכים: "מהווה סכנה לציבור"

השופטת חיותה כוחן קבעה כי סמואל מסוכן לציבור לאור "חומרתם של המעשים, השיטתיות והתחכום". יוסי שובל נשלח למעצר בית מלא

16.09.2010, 12:19 | איתי הר אור

עידו סמואל, המואשם בהונאת משקיעים, ייעצר עד תום ההליכים נגדו - כך קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב חיותה כוחן.

מעצרו של סמואל הוארך בניגוד להמלצת שירות המבחן שהמליץ על חלופת מעצר. "במקרה שבפניי, חומרתם של המעשים המיוחסים למשיב, היקפן של העבירות, הימשכותן על פני תקופה של 4 שנים, השיטתיות והתחכום מקימים נגד המשיב עילת מעצר של מסוכנות לביטחון הציבור", כתבה כוחן.

עוד ציין בית המשפט כי ניצולם הציני של המתלוננים והפגיעה הקשה שנגרמה להם - אובדן כספי השקעתם, כספים שנחסכו בעמל רב לתקופת הפנסיה וכן כספי ירושה - מהווה נדבך נוסף בהערכת המסוכנות. לבקשת הפרקליטות, נעצר סמואל עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו. יוסי שובל הנאשם אף הוא בפרשה נשלח למעצר בית מלא לאחר הפקדת ערבויות גבוהות.

כתב האישום שהוגש נגד סמואל ושובל עוסק בשתי פרשיות: פרשיית ביברוקר בה נאשמים סמואל ושובל ופרשיית ברוקרטוב, בה נאשם סמואל בלבד. על פי כתב האישום, הבטיחו הנאשמים לנפגעים, בכוונה לרמותם, כי כספם יושקע באפיקים סולידיים וכי השקעותיהם יישאו רווחים נאים. הנאשמים העבירו לכמה מהנפגעים ערבויות להבטחת הונם, ועל בסיס מצג השווא העבירו הנפגעים את כספם לנאשמים ולחשבונות ביברוקר.

לטענת הפרקליטות, לאור מצג השווא ועל סמך האמון שנתנו הנפגעים בנאשמים, העבירו הנפגעים לביברוקר ולנאשמים, בהזדמנויות רבות, בהעברות בנקאיות, צ'קים וכסף מזומן בסכום של כ-1.2 מיליון שקל. בפועל, הנאשמים גנבו את כספי המשקיעים ושלשלו את הכסף לכיסם הפרטי, לניהול שוטף של ביברוקר, לניכיון צ'קים ולצדדים שלישיים.

לפי כתב האישום, סמואל, אשר אינו בעל רישיון ייעוץ על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, היה הבעלים הבלעדי של חברת ברוקרטוב והקים חמש "קרנות גידור" אשר באמצעותן יוכלו משקיעים, אותם גייס במרמה ותוך הצגת מצג שווא, להשקיע את כספם בשוק ההון.

הנפגעים העבירו לסמואל בהזדמנויות רבות, בהעברות בנקאיות, בצ'קים ובכסף מזומן, בסכום של כ-5.3 מיליון שקל. סמואל, חרף הבטחתו, בכתב ובע"פ, בעצמו ובאמצעות אחרים, למשקיעים, כי יגביל את עצמו להפסד שלא יעלה על 20%, השקיע את הכספים באופציות מעו"ף, המהוות השקעות בסיכון גבוה, והפסיד את כל כספי הנפגעים.

מכתב האישום עולה כי סמואל העביר לנפגעים, כדי להונות אותם, מידע טלפוני, דו"חות חודשיים רשמיים של ברוקרטוב ואי-מיילים, לפיהם ההשקעה שלהם נושאת תשואה רווחית כאשר בפועל כספם ירד לטמיון, לעתים אף ימים ספורים לאחר הפקדתו בקרנות הגידור.

כתב האישום הוגש באמצעות עו"ד ניר ביטון מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הסכנה הנשקפת
מעשי הנוכלות נמשכו על פני 4שנים בצורה שיטתית בפרשיות שונות{16 }הוא אדם בלתי אמין שעשק אלמנות ופנסיונרים בצורה אכזרית ללא רחמים . האם אין חשש שיחזור ויבצע מעשים דומים? הוריו ואישתו ידעו בודאות על הפרשה הראשנה ולא מנעו ממנו לבצע את הפרשה השניה{ביברוקר}. מדוע שישמרו עליו מלבצע פרשה שלישית?
19.09.10
8.
השופטת הגזימה!!!
השופטת ממש הגזימה , היא יכלה לשחרר אותו למעצר בית במיוחד כרגע שאנו לקראת החגים , הבחורצ'יק הולך לשבת הרבה זמן בפנים אין טעם לענות אותו ואת משפחתו סתם, ציפיתי לקראת יום כיפור שהשופטים יראו קצת חמלה. לגבי הבחורצ'יק הוא ממש חצוף לקחת כסף של אנשים ולזלזל בהם והונם ולהפסיד הכל בתקופה קצרה ממש שלומיאליות , כאשר יורשע ישלם מחיר כבד על ההתנהלות שלו.
אני  |  17.09.10
7.
החלטה שערוריתית
בקשת הפרקליטות והחלטת השופטת שערוריתית ופגיעה ללא צורך לפני משפט. טענת המסוכנות הזויה, מאחר וכל כלי התקשורת פירסמו באופן נרחב את החשדות כולל תמונתו ובמקומות מסויימים גם וידאו של החשודים איזה מסוכנות יכולה להיות מאנשים כאלו? האם יפרוץ בנק? לא האם ישדוד אנשים ברחוב ? לא מה המסוכנות שהפרקליטות והשופטת מוכרים לציבור??? לדעתי זוהי ניצול כוח של אנשי המשפט לרעה ללא שום צורך רק לקבל האדת הציבור כמו התגובות שהגיבו פה באתר. בין ההחלטה ההזויה ושפיטת צדק אין שום מכנה משותף.
17.09.10
לכל התגובות