אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט: ליברפול תוכל להימכר ל-NESV צילום: רויטרס

בית המשפט: ליברפול תוכל להימכר ל-NESV

סוף טוב הכל טוב? בית המשפט קבע כי הבעלים של מועדון הכדורגל, טום היקס וג'ורג' ג'ילט, אינם יכולים להטיל וטו על העסקה

13.10.2010, 13:28 | סוכנויות הידיעות

בית משפט בבריטניה קבע היום כי הבעלים של ליברפול, טום היקס וג'ורג' ג'ילט, לא יכולים להתנגד למכירה הצפויה של המועדון לחברת ההשקעות האמריקאית NESV תמורת 300 מיליון ליש"ט. סכום התמורה נועד לכסות את חובות המועדון - מרביתם לרויאל בנק אוף סקוטלנד.

היקס וג'ילט ניסו למנוע את המכירה בטענה כי ההנהלה לא ניסתה להשיג את הסכום הגדול ביותר עבור הקבוצה, וכי נעשו פעולות מאחורי גבם.

מימין: איירה, פרסלואו וברוטון, חברי הנהלת ליברפול, צילום: איי אף פי מימין: איירה, פרסלואו וברוטון, חברי הנהלת ליברפול | צילום: איי אף פי מימין: איירה, פרסלואו וברוטון, חברי הנהלת ליברפול, צילום: איי אף פי

היום צפויה ההנהלה להיפגש עם נציגי קבוצת NESV, בהובלת ג'ון הנרי - ולמכור את הקבוצה לפני הדד ליין להחזרת ההלוואות ביום שישי. היקס וג'ילט לא יכולים לערער על החלטת בית המשפט.

הנרי מיהר לשבח את חברי ההנהלה של ליברפול  - היו"ר מרטין ברוטון, המנכ"ל כריסטיאן פרסלואו והמנהל המסחרי איאן איירה - בחשבון הטוויטר שלו: "כל הכבוד מרטין, כריסטיאן ואיאן - כל הכבוד ל-RBS. כל הכבוד לאוהדים!".

אם היקס וג'ילט היו מצליחים למנוע את העסקה, ליברפול היתה יכולה להיכנס להליך כינוס נכסים, דבר שהיה גורר הפחתה של 9 נקודות ממאזנה בפרמיירליג ומציב אותה בסכנת ירידה לליגת המשנה.

ברוטון אמר מחוץ לבית המשפט: "צדק נעשה. עכשיו נמשיך בהליך המכירה. תהיה לנו פגישת הנהלה הערב, והבעלים מוזמנים".

פרסלואו הוסיף: "זה יום נפלא עבור המועדון. אנו מקווים שזה יאפשר לליברפול להתרכז בכדורגל בעשר השנים הבאות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות